Zabiegi na cellulit – czy pomarańczowej skórki można się pozbyć raz na zawsze?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Cellulit jest problemem, z którym zmaga się większość kobiet. Skąd właściwie się bierze i jak można się go pozbyć? Czy to w ogóle możliwe?

Cellulit może dotknąć każdą kobietę bez względu na jej wiek, wagę, figurę czy sposób odżywania. Jest problemem natury estetyczno-medycznej, który powstaje na skutek przerostu komórek tłuszczowych oraz zwłóknień tkanki tłuszczowej, jak również zaburzeń procesu metabolizmu. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy pozbycie się skórki pomarańczowej jest w ogóle możliwe i jak skutecznie można to zrobić.

Czy można pozbyć się cellulitu raz na zawsze?

Istnieje wiele skutecznych sposobów na zmniejszenie cellulitu oraz na poprawę struktury i wyglądu skóry. Warto jednak wiedzieć, że cellulit charakteryzuje się tym, że może powracać, dlatego też tak istotne jest, aby oprócz zabiegów stosować również właściwą, zdrową i zbilansowaną dietę. Ważna jest również aktywność fizyczna. Tylko w ten sposób skóra będzie gładka i zadbana. Cellulit najczęściej pojawia się na takich częściach ciała jak uda, pośladki, biodra, brzuch oraz ramiona czy kolana. Największe szanse na powodzenie w zwalczeniu go są w jego pierwszej fazie rozwoju.

Masaż bańką chińską

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na cellulit jest masaż bańką chińską. Warto wybrać się na około 5–10 takich zabiegów. Skóra staje się po nich dużo gładsza, chociaż na początku wiąże się to z siniakami oraz krwiakami. Warto wspomnieć, że zabiegi mogą być też bolesne. Ich cena nie jest jednak wysoka, a efekty widoczne są w krótkim czasie. Masaż bańką chińską opiera się na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na wykorzystaniu podciśnienia. Skóra i tkanki leżące pod bańką są zasysane, a masaż poprawia mikrokrążenie oraz rozbija tkankę tłuszczową, przyspieszając proces lipolizy. Dodatkowo usuwa toksyny z organizmu, wygładza oraz ujędrnia skórę, dlatego też oprócz działania antycellulitowego, wykazuje również cechy zabiegu ujędrniającego i modelującego sylwetkę.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry przy użyciu na przykład specjalnego pistoletu czy strzykawki. W miejsca na skórze, w których pojawiły się zmiany, wstrzykuje się odpowiednie substancje lecznicze, które dobrze się wchłaniają i zostają wykorzystane przez organizm do regeneracji. 

Mezoterapia igłowa poprawia mikrokrążenie, metabolizm komórek oraz stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Przeprowadzona w celu redukcji cellulitu rozpuszcza tkankę tłuszczową oraz poprawia strukturę skóry. Zabieg ten nie jest bolesny, a wszelkie reakcje skórne (zasinienie, grudki, lekki obrzęk) znikają już po kilku dniach, a nawet godzinach od jego wykonania. Przeciwwskazaniami do mezoterapii igłowej są: ciąża i karmienie piersią, alergie, choroby nowotworowe, stany zapalne na skórze i w organizmie, cukrzyca, opryszczka oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Szczotkowanie ciała „na sucho”

Szczotkowanie ciała „na sucho” to bardzo prosty i jednocześnie skuteczny zabieg, który każda kobieta może wykonać sama w domu. Działa podobnie do peelingu i jego celem jest poprawa krążenia krwi i limfy oraz skuteczniejsze usuwanie produktów przemiany materii z tkanek. Dodatkowo wygładza i uelastycznia skórę. Dzięki szczotkowaniu ciała usuwany jest też martwy, zrogowaciały naskórek. 

Jak wygląda zabieg? Polega na szorowaniu ciała za pomocą szczotki albo rękawicy wykonanej z naturalnego materiału, na przykład sizalu. Warto przy tym skupić się na najbardziej problematycznych miejscach, na przykład udach czy brzuchu. Szczotkowanie można wykonywać codziennie, przez kilka minut, ale zawsze w kierunku serca. Metoda ta nie sprawdzi się jednak u kobiet, które mają delikatną skórę lub kruche naczynia krwionośne.

Przeczytaj też: Opalanie – czy rzeczywiście powinno się go unikać?

Zdjęcie główne: Valua Vitaly/ stock.adobe.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*