4 polskie filmy, których premiera odbędzie się w 2022 roku, a na które już nie możemy się doczekać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

„The Batman”, „Avatar 2”, „Legalna blondynka 3” oraz „Jurassic World: Dominion” czy „Babylon” – to najbardziej wyczekiwane światowe produkcje, które obejrzymy w przyszłym roku. A jakie polskie tytuły będą miały premierę w 2022 roku i to nie tylko w kinach? Sprawdzamy!

„Koniec świata, czyli Kogel-Mogel 4”, reż. Anna Wieczur-Bluszcz

Początkowo premiera czwartej części kultowej komedii „Kogel-Mogel” miała mieć miejsce w styczniu 2021 roku. Plany pokrzyżowała pandemia i związane z nią obostrzenia. Wszyscy, którzy czekali na „Koniec świata, czyli Kogel-Mogel 4” mogą odetchnąć. Premierę zaplanowano na 7 stycznia 2022 roku.

Tym razem przyjrzymy się perypetiom Agnieszki i Marcina, których miłość rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Marcina nie może doczekać się ślubu, jednak dostrzega na horyzoncie zagrożenie w osobie zalotnej pani inspektor Bożenki. To tylko jeden z wątków poruszonych w nowej komedii, a tytułowy koniec świata nastąpi w momencie, gdy wszyscy bohaterowie spotkają się w jednym miejscu.

W filmie zagrają między innymi Grażyna Błęcka-Kolska, Katarzyna Łaniewska, Nikodem Rozbicki, Zdzisław Wardejn, Ewa Kasprzyk, Aleksandra Hamkało oraz Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka i Anna Mucha.

„Jak pokochałam gangstera”, reż. Maciej Kawulski

W pierwszej połowie 2022 roku fani polskiego filmu sensacyjnego „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” będą mieli nie lada gratkę. Netflix potwierdził, że na platformę trafi jego sequel, czyli „Jak pokochałam gangstera”.

Główną rolę zagra znany już Tomasz Włosok, który wciela się w Nikodema „Nikosia” Skotarczaka. To właśnie na jego biografii i tym, jak dorobił się na przemycie kradzionych samochodów, oparto fabułę nowej produkcji. Będzie to opowieść o męskim świecie, ale widzianym oczami kobiet.

Poza Włosokiem pojawią się też Janusz Chabior, Marcin Wrzosek, Jarosław Bieniuk, Magdalena Lamparska oraz Adrian Kłos.

„Fuks 2”, reż. Maciej Dutkiewicz

Premiera polskiej komedii sensacyjnej „Fuks” odbyła się w 1999 roku, a po 23 latach zdecydowano się na jej kontynuację. Oba filmy zostały wyreżyserowane przez tę samą osobę, podobnie jak w główną rolę i tu, i tu wcielił się Maciej Stuhr, jednak teraz zagra on nie nastolatka, lecz ojca.

Historia przedstawiona w „Fuks 2” będzie dość przewrotna. Dwudziestoletni Maciek jest bystry i ogarnięty, jednak pieniądze i samochód na randkę musi pożyczać od taty, który niegdyś odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód i jednocześnie zdobył serce kobiety. Czy Maćka czekają podobne zdarzenia? Nieprzewidywalne skutki będzie miała randka, która połączy go z dwiema kobietami, wciągając w grę, której stawką są duże pieniądze i jeszcze większa miłość.

Wspólnie ze Stuhrem na ekranie zobaczymy Janusza Gojasa, Macieja Musiała, Katarzynę Sawczuk czy Cezarego Pazurę i Paulinę Gałązkę.

„Miłość na pierwszą stronę”, reż. Maria Sadowska

W pierwszym kwartale 2022 roku nie zabraknie również polskiej komedii romantycznej. Tym razem poznamy Ninę, która rozpoczyna pracę jako paparazza, oraz Roberta, czyli syna pary prezydenckiej. Oboje zakochują się w sobie, jednak muszą zmierzyć się z licznymi trudnościami.

W rolach głównych występują Olga Bołądź i Piotr Stramowski. Towarzyszyć im będą Magdalena Schejbal, Rafał Zawierucha, Magdalena Koleśnik, Anna Dymna, Mateusz Damięcki oraz Ewa Talega.

Zdjęcie główne: GR Stocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Postaw na szczotkę, która nie niszczy Twoich włosów
Postaw na szczotkę, która nie niszczy Twoich włosów
Szukasz idealnej szczotki do codziennej pielęgnacji włosów? Ten model będzie strzałem w 10!
Polskie gwiazdy, które mają własne marki odzieżowe
Polskie gwiazdy, które mają własne marki odzieżowe
Uwaga - po przeczytaniu tego materiału marzy się o zakupach!
9 swetrów z polską metką, w których będziesz chciała chodzić także wiosną
9 swetrów z polską metką, w których będziesz chciała chodzić także wiosną
Wyszukałyśmy modele, które przez wiele lat z pewnością nie wyjdą z mody.
Ostatnie wpisy