Na jaką imprezę przebrać się za postaci z bajek i filmów?

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Okazji na założenie przebrania może być naprawdę sporo. Często w przypadku wyboru strojów, kwestią przodującą jest wzorowanie się na ulubionym bohaterze z filmu, czy nawet bajki.

Jednak jakie imprezy będą współgrać z przebraniami wymienionego typu? Czytając ten artykuł, będziesz mógł się dowiedzieć tego i kilku innych ciekawych kwestii. Przeczytaj!

Imprezy, na które zakładamy różne kostiumy postaci

Zastanawiając się nad tą kwestią, pierwszy na myśl przychodzi karnawał. I słusznie, bo jeszcze w dawnych czasach ludzie, podczas karnawału przebierali się w przeróżne stroje. Karnawał jest idealną okazją zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, aby móc wskoczyć w przebranie np. postaci z kreskówek, czy filmów.

Bal przebierańców to także idealna okazja do wskoczenia w kostiumy filmowe lub bajkowe. Co prawda, takie bale często organizowane są dla najmłodszych, aczkolwiek wydaje się również wiele imprez tego typu przeznaczonych dla dorosłych.

Tematyczne imprezy firmowe są dodatkową okazją do spędzenia nieco luźniejszego czasu ze współpracownikami, tym bardziej, jeżeli panuje na takim wydarzeniu motyw przewodni. Kiedy motywem przewodnim będzie film lub bajka — jesteśmy w domu. Czasami przebrania można założyć dowolne i warto kierować się wtedy kwestią gustu. Wówczas stroje ulubionych postaci z pewnością mogą się nadać.

Wszelkie imprezy przeznaczone dla najmłodszych, to takie, na które bez problemu można wcielić się w ulubioną postać z filmu albo kreskówki. Tym bardziej, jeżeli zdecydujemy się na ulubione postacie dzieciaków. Efekt w postaci radości i uśmiechu dziecka będzie gwarantowany!

Ponadto wymienić można jeszcze wydarzenia takie jak:

 • sylwester,
 • Jasełka,
 • festyny,
 • urodziny,
 • domówki

i inne.

Konfetti i kolorowe wstążki, używane na imprezach

Przebrania z bajek — kilka przykładów

Jeżeli chcemy zaskoczyć znajomych, ciekawym, trafnym, a zarazem niepowtarzalnym przebraniem, może być wybór przebrania postaci z bajek. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów, w jakie stroje postaci z filmów dla najmłodszych można się przebrać. 

 • Kubuś Puchatek — bardzo popularny miś, którego zna każda osoba i co więcej, każde dziecko. Po strój tego typu najlepiej udać się do wypożyczalni, gdzie znajdziemy je w formie jednoczęściowego kombinezonu, który świetnie odwzoruje postać żółtego misia!
 • Czarodziejka/Wróżka — strój raczej dla Pań, choć uparty Pan np. na wielką prośbę córki, również może takie przebranie założyć. Jest ono bardzo proste do skomponowania. Wystarczy, krótka kolorowa sukienka, bluzka np. z kokardą, falbanami, białe dłuższe rękawiczki, peruka np. z warkoczami i elementem dodatkowym, lecz nie koniecznym może być różdżka, czy kapelusz.
 • Smerf — którego konkretnie wybierzemy, jest już kwestią indywidualną. Przebranie za smerfa skupia się w zasadzie na znalezieniu odpowiedniego nakrycia głowy, białych spodni i niebieskiej bluzki. Jeżeli zechcemy zostać papą smerfem — czapka i bluzka powinna być czerwona. Dodatkowym smaczkiem, który zdecydowanie przełoży się na jakość przebrania, będzie zastosowanie maski, lub wymalowanie twarzy na niebiesko — specjalnymi farbami, które są bezpieczne dla skóry!

To tylko kilka przykładów strojów pasujących dla danego motywu. Wymienić można jeszcze setki innych. Najlepiej w tym przypadku sugerować się np. własnymi upodobaniami z dzieciństwa, czy tym, co lubi nasze dziecko.

Przykład bajkowego przebrania. Minionki

Kostiumy filmowe — kilka przykładów

Filmy ogląda większość osób i co więcej, każdy zapamiętał jakiegoś bohatera z danej ekranizacji. Taki, ulubiony bohater może być właśnie idealnym motywem przewodnim dla przebrania na różne okazje. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów ciekawych strojów postaci z filmów.

 • Rambo — opcja głównie dla Panów. Każdy zna te popularną postać filmową. Co więcej, strój rambo jest niezwykle prosty do skomponowania. Otóż najlepiej sięgnąć po wojskowe spodnie w motyw camo i wojskowe buty. Nie można zapomnieć też opaski na czoło w kolorze czerwonym lub czarnym. Świetnym uzupełnieniem będzie peruka z dłuższymi włosami na styl bohatera filmu. Co do górnej części przebrania, można założyć koszulkę na szelkach, a dla osób, które chcą mieć bardziej zaawansowany strój, poleca się wybrać bluzę imitującą umięśnienie Rambo — chyba że ktoś posiada własne! Zabawkowy karabin też jest elementem, po który warto sięgnąć, aby dopracować kostium do końca.
 • Przebranie za jedną z postaci Władcy Pierścieni — w tym przypadku panuje naprawdę ogromna dowolność. Wybrać można np. jednego z popularnych Hobbitów, Gandalfa, postać Orka, Czy Legolasa i inne. Wybór jednej postaci z popularnej trylogii będzie idealny dla fanów. Jedną z prostszych do skomponowania jest postać Gandalfa. Wystarczy biała lub szara długa tunika z przewiązanym sznurkiem wokół pasa, siwa długa broda oraz włosy, jak i spiczasta czapka czarodzieja. Gandalf, koniecznie musi posiadać także swoją charakterystyczną laskę — wystarczy np. długi kij!
 • Strój jednego z piratów — taki pomysł od razu większości przywołuje na myśl postać, jaką jest Jack Sparrow. Z racji, że strój ten należy do bardziej zaawansowanych, zdecydowanie lepiej go np. wypożyczyć!

Ponownie, jeżeli chodzi o postacie filmowe, można wymienić jeszcze setki innych przykładów kostiumów różnych bohaterów. Przy wyborze możesz kierować się tymi samymi kwestiami jak w przypadku wcześniej opisanych!

Przykład filmowego przebrania. Batman

Wszelkie stroje postaci z filmów i nie tylko znajdziesz w wypożyczalniach

Szukając przebrania na jakąkolwiek okazję najlepiej skorzystać z oferty wypożyczalni. Miejsca takie, posiadają ogromną ofertę różnych przebrań. Ponadto rozmiar, styl, czy poziom zaawansowania stroju nie będzie stanowił problemu podczas wyboru. Jeżeli nie wiesz do końca, jaki masz pomysł i co wybrać, pracownicy zapewne pomogą i dobiorą rozmiar, typ stroju i nie tylko pod Twoje preferencje!

Inną ciekawą opcją są kostiumy przygotowywane we własnym zakresie. Trzeba jednak wiedzieć, że niektóre mogą być trudnymi projektami do zrealizowania, wymagającymi dużej ilości rozmaitych elementów. Jeżeli chcesz zrobić stroje ulubionych postaci samemu, wykorzystaj np. stare ubrania, czy zabawki!

Zakup to opcja ratunkowa, której się jednak nie poleca z uwagi na kwestie ekonomiczne. Przebrania są zazwyczaj drogie, a użyjemy ich zapewne ledwo kilka razy.

Podsumowanie

Wydarzeń, na które można wcielić się w kostium ulubionej postaci, jest naprawdę wiele. Wybierając ciekawe propozycje, na pewno zaskoczymy innych przybyłych gości! Pamiętaj, że w wypożyczalniach z pewnością możesz znaleźć większość różnych kostiumów, zatem sprawdź ich oferty już teraz!

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy wizualne CV naprawdę robi różnicę? Sekrety skutecznej prezentacji z pomocą Kreatora CV
Czy wizualne CV naprawdę robi różnicę? Sekrety skutecznej prezentacji z pomocą Kreatora CV
Wybierz Kreator CV, który pozwoli Ci na stworzenie profesjonalnego dokumentu podkreślającego Twoje umiejętności i kwalifikacje. Oto kilka sekretów, które pomogą Ci stworzyć efektywne wizualne CV.
In vitro jako metoda leczenia niepłodności
In vitro jako metoda leczenia niepłodności
Proces zapłodnienia in vitro, znany również jako metoda „na szkle”, polega na połączeniu komórki jajowej z plemnikiem poza ciałem kobiety, w kontrolowanych warunkach laboratorium.
Porównanie profesjonalnego wybielania zębów z metodami domowymi
Porównanie profesjonalnego wybielania zębów z metodami domowymi
Wybielanie zębów stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych w dzisiejszych czasach, dążąc do osiągnięcia jaśniejszego uśmiechu
Ostatnie wpisy