Czy wiesz, jak prawidłowo powinno się myć twarz?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Oczyszczanie twarzy to podstawa świadomej pielęgnacji cery. Odpowiednia wiedza na ten temat pozwala na mycie twarzy w taki sposób, aby zapobiec niedoskonałościom i zapewnić zdrowy oraz piękny wygląd. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób oczyszczać twarz, aby skóra była Ci za to wdzięczna.

Po pierwsze – demakijaż

Czy zdarza Ci się czasem zasnąć w makijażu? Jeżeli odpowiedź brzmi „tak” – popełniasz duży błąd! Niezmywanie makijażu na noc jest jednym z podstawowych niedociągnięć w pielęgnacji skóry twarzy. Nawet jeśli taka sytuacja ma miejsce raz na jakiś czas, to zawsze jest to za często. Skóra potrzebuje odpoczynku i oddechu. Znoszony makijaż nie pozwala w nocy jej się zregenerować. Nie zmywając go, pozwalasz bakteriom i zanieczyszczeniom zamieszkać na cerze. Ponadto wcierasz brud w poduszkę, na której prawdopodobnie będziesz spać kolejnej nocy.

Czym zmywać makijaż?

Płynem micelarnym lub olejem. Są to dwa podstawowe i skuteczne sposoby. Płyn micelarny nałóż na płatek kosmetyczny i delikatnie pocieraj nim twarz. Nie używaj zbyt dużej siły. Jeżeli jakiś kosmetyk nie chce się zmyć, to przyłóż wacik i odczekaj kilka sekund, a dopiero później delikatnie pocieraj. Jeśli zdecydujesz się na zmywanie makijażu olejem, musisz poszukać produktu odpowiedniego dla siebie. Pamiętaj, aby był to produkt tworzący z wodą emulsję zmywającą make up. Niewielką ilość olejku do demakijażu nałóż na zwilżoną twarz i chwilę masuj. Następnie usuń nadmiar zwilżonym płatkiem kosmetycznym.

Mycie twarzy

Po odpowiednim demakijażu czas na mycie twarzy. Pamiętaj, że samo zmycie makijażu nie jest wystarczające. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do mycia twarzy. Wybierz żel lub piankę odpowiednią dla siebie. Twarz myj delikatnie, ale cierpliwie. Masuj żelem około minuty okrężnymi ruchami, nie pomijając żadnej partii. Całość spłucz, a następnie czynność tę powtórz. To bardzo ważne, ponieważ w pierwszym etapie zmywasz resztki makijażu i olejek bądź płyn, a w drugim oczyszczasz dokładnie cerę z mniejszych zanieczyszczeń niewidocznych gołym okiem.

Czy można myć twarz mydłem?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Mycie twarzy mydłem jednak nie jest do końca dobre dla naszej skóry. Mydło przez swój odczyn zasadowy mocno podrażnia i wysusza skórę, Najlepiej do mycia używać żelu lub pianki, która będzie miała pH zbliżone do obojętnego. 

Czy rano trzeba myć twarz?

Duża liczba osób myśli, że mycie twarzy na noc wystarczy. A co z zanieczyszczeniami z nocy? Skóra podczas snu dalej pracuje, wytwarza łój i sebum. Ponadto rano należy zmyć pielęgnację, która została nałożona na noc i przygotować cerę do porannego rytuału. 

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy osusz ją ręcznikiem papierowym. Tak przygotowana skóra idealnie wchłonie krem nawilżający i inne kosmetyki, których będziesz używać!

Zdj. główne: Tadeusz Lakota/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elegancja i sport. Podpowiadamy, jak miksować ze sobą elementy z „różnych bajek”
Elegancja i sport. Podpowiadamy, jak miksować ze sobą elementy z „różnych bajek”
Uwielbiasz łączyć elementy garderoby z “różnych bajek”? Podpowiadamy jak łączyć ze sobą eleganckie i sportowe elementy z Twojej szafy. Zainspiruj się!
Flebologia w walce o zdrowie i piękny wygląd
Flebologia w walce o zdrowie i piękny wygląd
Flebologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką schorzeń naczyniowych, głównie dotyczących układu żylnego. Choć może wydawać się skomplikowana, jej znaczenie jest ogromne zarówno dla zdrowia, jak i estetyki.
Booster do twarzy – czym jest, jak go stosować
Booster do twarzy – czym jest, jak go stosować
Miłośniczki naturalnej pielęgnacji już od długiego czasu przekonują o zaletach boosterów do twarzy.
Ostatnie wpisy