Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce miast przyszłości! To wielkie wyróżnienie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W prestiżowym rankingu European Cities of the Future 2020/2021, czyli miast przyszłości, wyłoniono tegorocznych zwycięzców. Warszawa znalazła się w czołówce zestawienia, a przy tym wyprzedziła takie miasta, jak Berlin, Oslo, Moskwa czy Zurych!

European Cities of the Future to prestiżowe zestawienie, które uwzględnia potencjał ekonomiczny, ludzki, a także przyjazność dla biznesu, efektywność czy styl życia. Ranking opracowuje serwis fDi, który należy do wydawnictwa grupy Financial Times. To właśnie on przeanalizował 505 lokalizacji, aby wyłonić zaszczytne grono – miast przyszłości.

W ogólnym rankingu zwycięzcą okazał się Londyn, drugie miejsce przypadło Paryżowi, a trzecie Dublinowi. Poza podium znalazło się Monachium oraz Amsterdam. Na szóstym miejscu niespodziewanie pojawiła się Warszawa, która wyprzedziła Oslo, Berlin, a także Moskwę i Zurych. Co ciekawe, w zestawieniu pojawił się także… Stryków. Zajął co prawda 17 miejsce, ale jest dużym zaskoczeniem. Niewątpliwie na rozwój niewielkiego miasta w okolicach Łodzi ma wpływ lokalizacja. Znajduje się ono u zbiegu dużych autostrad, co jest korzystne z perspektywy biznesowej.

Przeczytaj też: Nasza redakcja wybrała 6 najpiękniejszych SPA w Polsce

Zdjęcie główne: Josh Hild/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na szałowe sylwestrowe kreacje
Pomysły na szałowe sylwestrowe kreacje
Sylwester to jedyna noc w roku, w której wszyscy pozwalają sobie na nieco szaleństwa i ekstrawagancji, również w modzie. Skoro ostatnia noc w roku ma być odzwierciedleniem Twojej przyszłości, nie bój się rzucać się w oczy i przyciągać spojrzenia. Zobacz, jakie propozycje strojów sylwestrowych przygotowaliśmy.
Inspiracje na brokatowy manicure – propozycje na wzory i kolory
Inspiracje na brokatowy manicure – propozycje na wzory i kolory
Praktycznie każda kobieta lubi o siebie dbać, a szczególne znaczenie nabiera to w przypadku dłoni. Ich wizytówkę stanowią odpowiednio wystylizowane paznokcie, a przecież każda z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że odpowiednio wystylizowane paznokcie mogą wiele o nas przekazać.
Co zrobić, aby opalać się na brązowo?
Co zrobić, aby opalać się na brązowo?
Wakacje to czas na opalanie. Jak sprawić, aby Twoja skóra zyskała wyjątkowy odcień brązu? Dowiedz się więcej na ten temat!
Ostatnie wpisy