Polskie filmy, na których premiery czekamy w 2021 roku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polskie kino rozwija się w niebywałym tempie. W 2020 roku na drodze stanęła mu pandemia koronawirusa, jednak to nie powstrzymało filmowców, aby dokończyć swoje filmy. Na jakie polskie premiery filmowe czekamy w 2021 roku?

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to film oparty na faktach, który opowiada historię Zdzisława Najmrodzkiego. Był on nazywany królem polskich złodziei. W latach 70. i 80. słynął z okradania Peweksów, zawsze uciekał organom ścigania, a dodatkowo często ośmieszał pracę milicji. W głównej roli zobaczymy utalentowanego Dawida Ogrodnika.

„Broad Peak” to film o życiu himalaisty Macieja Berbeki, w którego wcielił się Ireneusz Czop, a u jego boku zobaczymy Maję Ostaszewska.

„Śniegu już nigdy nie będzie” to najnowsza pozycja reżyserki Małgorzaty Szumowskiej, który już wzbudza wiele emocji, ponieważ ma być polskim kandydatem do Oscara.

„Sweat” z Magdaleną Koleśnik w roli głównej to historia popularnej influencerki, która pomimo uwielbienia tłumów, czuje się ekstremalnie samotna.

Pod koniec 2021 roku zapowiadana jest premiera „Gierka”. To filmowa biografia Edwarda Gierka z Michałem Koterskim w roli głównej.

Tajemnicą jest także data premiery filmu „Prime Time”. W głównego bohatera wciela się Bartosz Bielenia. To emocjonująca historia, w której wdziera się on do studia telewizyjnego podczas sylwestrowej nocy. Jego zakładnikami jest prezenterka i ochroniarz.

Przeczytaj też: 3 polskie biblioteki, które można uznać za wnętrzarskie perełki

Zdjęcie główne: Kilyan Sockalingun/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Moda – Wyrażanie stylu, kreatywności i indywidualności
Moda – Wyrażanie stylu, kreatywności i indywidualności
Moda od wieków jest nie tylko sposobem na wyrażenie siebie, ale także ważnym elementem kultury i społeczeństwa. Z tego artykułu dowiesz się więcej.
Polskie gwiazdy, które mają własne marki odzieżowe
Polskie gwiazdy, które mają własne marki odzieżowe
Uwaga - po przeczytaniu tego materiału marzy się o zakupach!
Jaką biżuterię będziemy nosić w 2021 roku? Przegląd największych trenów tego sezonu!
Jaką biżuterię będziemy nosić w 2021 roku? Przegląd największych trenów tego sezonu!
Uwielbiasz uświetniać swoje stylizacje ciekawymi biżuteryjnymi dodatkami? Sprawdź co warto nosić w 2021 roku!
Ostatnie wpisy