Powiedz „tak” w jednym z najpiękniejszych miejsc weselnych w Polsce – sprawdź ranking redakcji

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

99,9% kobiet ma zaplanowany najważniejszy dzień w swoim życiu. Może zabrzmi to stereotypowo, ale większość z nas myśli o tym dniu, będąc już na etapie szkoły podstawowej. 

Z wiekiem ta wizja jest dojrzalsza, a partner zmienia imię, ale ślub jest ważnym elementem przejścia w dorosłe życie – oczywiście z miłością życia u boku. Ważna jest nie tylko suknia, ale także samo miejsce. Przedstawiamy Wam najpiękniejsze miejsca na wesele w Polsce!

Powiedz „tak” w bajkowej scenerii

Każde miejsce ma swój urok. W kwestii wesela mocno jednak odchodzimy od klimatu taniego przepychu, bardziej stawiamy na magię miejsc, które łączą nas z naturą. Oto nasze zestawienie miejsc idealnych na wesele:

1. Folwark Wąsowo

Jest to magiczne zabudowanie, pochodzące z XIX wieku. Folwark pod Poznaniem świetnie sprawdzi się na tradycyjne wesele w kontakcie z naturą. Okolica obfituje w łąki i pola. Atmosfera panująca w tym miejscu jest swobodna i lekka. Imprezy w klimacie boho, rustykalnym i folkowym doskonale zgrają się z tym miejscem.

Samo otoczenie pozwala dodatkowo stworzyć piękną sesję zdjęciową, czyli połączyć przyjemne z pożytecznym. Dodatkową atrakcją są apartamenty umiejscowione w odrestaurowanych budynkach po stajni i kuźni. Głównym punktem w folwarku, gdzie odbywają się wesela, jest stodoła – oczywiście odpowiednio przygotowana pod klimat uroczystości. W tym miejscu może odbyć się nie tylko piękne wesele, ale również plenerowy ślub na łonie natury.

2. Villa Julianna

W Wilii Julianna z pewnością czuć ducha historii. Miejsce jest wytworne i pełne klasy. Nadaje się zdecydowanie na bardziej eleganckie przyjęcia. Dworek powstał również w XIX wieku. Właściciele poddali go modernizacji i teraz świetnie sprawdzi się na duże uroczystości. 

Oranżeria z wielkim oknem z widokiem na bujną zieleń będzie cudownym miejscem na powiedzenie sobie „tak”! Wnętrza obfitują w kryształowe żyrandole, zdobione lustra, skórzane fotele oraz żłobione witryny. W tym miejscu goście z pewnością wygodnie wypoczną i świetnie się pobawią. W zacisznym parku z mnóstwem drzew można wykonać świetną sesję zdjęciową i zaszyć się na romantyczną pogawędkę.

3. Rezydencja – Miętowe wzgórza

To piękne miejsce w klasycznym stylu jest wprost stworzone na wesele. Często wybierają go gwiazdy i w ogóle nas to nie dziwi. Rezydencja jest przytulna i cała zachowana w białym i miętowym kolorze. W ogrodzie znajduje się altanka, w której można zawrzeć związek małżeński. Miejsce jest bardzo przytulne i ciepłe.

Do urokliwej rezydencji prowadzi długa droga, którą może zajechać młoda para. Pokoje są tak ładne, że każdy gość z pewnością wypocznie w tych wnętrzach przed hucznymi poprawinami.

4. Venecia Palace

Ten hotel zachowany jest w weneckim stylu. Wielka posiadłość ze sztucznym zbiornikiem wodnym, mostkami i fontannami to dopiero początek. Na wejściu przywitają Cię palmy i dwa kamienne lwy, strzegące wejścia do hotelu. Mimo przepychu miejsce ma swoją magię.

Na miejscu do wyboru jest kilka sal. Jedna znajduje się na stawie z widokiem na hotel. Pozostałe umiejscowione są wewnątrz dużego kompleksu. Z każdej można wyjść na widokowy taras, na którym aż kipi od romantyzmu. Największa sala to iście królewskie miejsce. Antresola, na której umieszczony jest stół pary młodej, pozwala poczuć powagę sytuacji. Sala jest ogromna, a złote ozdoby sprawiają, że to miejsce jest absolutnie wyjątkowe. Pokój dla pary młodej z jacuzzi to idealne zwieńczenie tego wyjątkowego wieczoru.

Zdjęcie główne: Dimitri Kuliuk/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
10 polskich marek beauty, które warto znać
10 polskich marek beauty, które warto znać
Wspierajmy polskie marki i sięgajmy po rodzime produkty.
Jak zapobiec wypadaniu włosów? Proste i skuteczne sposoby
Jak zapobiec wypadaniu włosów? Proste i skuteczne sposoby
Co może być przyczyną tego problemu i jak zapobiec wypadaniu włosów? Poznaj sprawdzone sposoby!
6 modowych lekcji, których udzieliła nam Marina
6 modowych lekcji, których udzieliła nam Marina
Marina uważa, że w modzie nie ma ograniczeń i warto bawić się nią, nie bojąc się eksperymentów. Czego nauczyła nas w tym temacie? Przekonaj się!
Ostatnie wpisy