3 polskie biblioteki, które można uznać za wnętrzarskie perełki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biblioteki coraz rzadziej mają coś wspólnego ze swoim stereotypem – czyli miejscem zapomnianym i z niewspółczesnym wyglądem. A dowodem mogą być te trzy polskie wypożyczalnie książek.

Większości z nas biblioteki kojarzą się z ciemnymi pomieszczeniami, starymi regałami i zużytymi stołami (lub też biurkami) oraz krzesłami. I choć dla niektórych tego typu miejsca mogą wydawać się już nieco przestarzałą historią, w rzeczywistości coraz częściej biblioteki przypominają wnętrzarskie perełki. A przykładem mogą być trzy leżące w kraju nad Wisłą. O których konkretnie mowa?

3 piękne biblioteki w Polsce

Pierwsze miejsce w naszym małym rankingu zajęła Biblioteka Publiczna przy ulicy Koszykowej w Warszawie. Miejsce to zaprojektowali architekci z pracowni „Bulanda i Mucha”. Dlaczego zwróciłyśmy uwagę właśnie na nią? Duża przestrzeń, jasne pomieszczenia i komfortowe kąciki czytelnika to elementy, których nie można nie docenić.

Na drugiej pozycji uplasowała się filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w budynku stacji kolejowej w Rumi. Co istotne – w 2016 roku –  miejsce to otrzymało tytuł „Library Interior Design Awards” w kategorii bibliotek jednoprzestrzennych, czyli nagrodę dla najpiękniejszej biblioteki świata .Wnętrze Stacji Kultura (bo tak właśnie nazywa się ta biblioteka) zaprojektowali projektanci z pracowni „Sikora wnętrza”.

Trzeci stopień na podium? Biblioteka w Szynwałdzie. Za jej wygląd odpowiadają pracownicy pracowni „Kucia Tyczyński”. W miejscu nie tylko wypożycza się książki, lecz także organizuje warsztaty, spotkania artystyczne czy wystawy. Biblioteka zachwyca nie tylko od wewnątrz, ale i z zewnątrz.

Przeczytaj też: 3 najpiękniejsze butiki w Warszawie, w których można podziwiać nie tylko ubrania

Zdjęcie główne: cottonbro/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie kurtki i płaszcze będą nosić w tym sezonie modne Polki? Sprawdź!
Jakie kurtki i płaszcze będą nosić w tym sezonie modne Polki? Sprawdź!
Kurtka w wojskowym stylu, ciepły kożuszek czy puchowy płaszcz? Sprawdź, jakie okrycia wierzchnie są na topie w sezonie jesienno-zimowym 2021/2022.
4 modowe lekcje, których udzieliła nam Ofelia!
4 modowe lekcje, których udzieliła nam Ofelia!
Iga Krefft ma oryginalny styl i podejście do branży fashion. Czego nauczyła nas o modzie? Sprawdź i wykorzystaj jej wskazówki!
Poparzenia słoneczne – 8 skutecznych, domowych sposobów
Poparzenia słoneczne – 8 skutecznych, domowych sposobów
Nie wiesz, jak ukoić skórę wystawioną na nadmierną ekspozycję słoneczną? Spróbuj domowych metod radzenia sobie z oparzeniami słonecznymi i pozbądź się dyskomfortu.
Ostatnie wpisy