3 polskie biblioteki, które można uznać za wnętrzarskie perełki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biblioteki coraz rzadziej mają coś wspólnego ze swoim stereotypem – czyli miejscem zapomnianym i z niewspółczesnym wyglądem. A dowodem mogą być te trzy polskie wypożyczalnie książek.

Większości z nas biblioteki kojarzą się z ciemnymi pomieszczeniami, starymi regałami i zużytymi stołami (lub też biurkami) oraz krzesłami. I choć dla niektórych tego typu miejsca mogą wydawać się już nieco przestarzałą historią, w rzeczywistości coraz częściej biblioteki przypominają wnętrzarskie perełki. A przykładem mogą być trzy leżące w kraju nad Wisłą. O których konkretnie mowa?

3 piękne biblioteki w Polsce

Pierwsze miejsce w naszym małym rankingu zajęła Biblioteka Publiczna przy ulicy Koszykowej w Warszawie. Miejsce to zaprojektowali architekci z pracowni „Bulanda i Mucha”. Dlaczego zwróciłyśmy uwagę właśnie na nią? Duża przestrzeń, jasne pomieszczenia i komfortowe kąciki czytelnika to elementy, których nie można nie docenić.

Na drugiej pozycji uplasowała się filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w budynku stacji kolejowej w Rumi. Co istotne – w 2016 roku –  miejsce to otrzymało tytuł „Library Interior Design Awards” w kategorii bibliotek jednoprzestrzennych, czyli nagrodę dla najpiękniejszej biblioteki świata .Wnętrze Stacji Kultura (bo tak właśnie nazywa się ta biblioteka) zaprojektowali projektanci z pracowni „Sikora wnętrza”.

Trzeci stopień na podium? Biblioteka w Szynwałdzie. Za jej wygląd odpowiadają pracownicy pracowni „Kucia Tyczyński”. W miejscu nie tylko wypożycza się książki, lecz także organizuje warsztaty, spotkania artystyczne czy wystawy. Biblioteka zachwyca nie tylko od wewnątrz, ale i z zewnątrz.

Przeczytaj też: 3 najpiękniejsze butiki w Warszawie, w których można podziwiać nie tylko ubrania

Zdjęcie główne: cottonbro/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać model jeansów do sylwetki?
Jak dobrać model jeansów do sylwetki?
Dobór jeansów do sylwetki bywa wyzwaniem, ale warto poświęcić temu trochę czasu – po to, aby spodnie leżały na tobie nienagannie. Przekonaj się o tym!
Jak wybrać idealny model e-papierosa dla początkujących użytkowników?
Jak wybrać idealny model e-papierosa dla początkujących użytkowników?
Zastanawiasz się, który e-papieros będzie dla Ciebie najlepszy? Poznaj zalety i funkcje różnych modeli, które pomogą Ci dokonać odpowiedniego wyboru.
Modne kroje sukienek na wesele
Modne kroje sukienek na wesele
Szukasz idealnej kreacji na wesele? Sprawdź, co aktualnie jest na topie. Jak ubrać się stylowo i zgodnie z najnowszymi trendami, aby jednocześnie wyglądać efektownie i czuć się komfortowo? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy