3 polskie biblioteki, które można uznać za wnętrzarskie perełki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biblioteki coraz rzadziej mają coś wspólnego ze swoim stereotypem – czyli miejscem zapomnianym i z niewspółczesnym wyglądem. A dowodem mogą być te trzy polskie wypożyczalnie książek.

Większości z nas biblioteki kojarzą się z ciemnymi pomieszczeniami, starymi regałami i zużytymi stołami (lub też biurkami) oraz krzesłami. I choć dla niektórych tego typu miejsca mogą wydawać się już nieco przestarzałą historią, w rzeczywistości coraz częściej biblioteki przypominają wnętrzarskie perełki. A przykładem mogą być trzy leżące w kraju nad Wisłą. O których konkretnie mowa?

3 piękne biblioteki w Polsce

Pierwsze miejsce w naszym małym rankingu zajęła Biblioteka Publiczna przy ulicy Koszykowej w Warszawie. Miejsce to zaprojektowali architekci z pracowni „Bulanda i Mucha”. Dlaczego zwróciłyśmy uwagę właśnie na nią? Duża przestrzeń, jasne pomieszczenia i komfortowe kąciki czytelnika to elementy, których nie można nie docenić.

Na drugiej pozycji uplasowała się filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w budynku stacji kolejowej w Rumi. Co istotne – w 2016 roku –  miejsce to otrzymało tytuł „Library Interior Design Awards” w kategorii bibliotek jednoprzestrzennych, czyli nagrodę dla najpiękniejszej biblioteki świata .Wnętrze Stacji Kultura (bo tak właśnie nazywa się ta biblioteka) zaprojektowali projektanci z pracowni „Sikora wnętrza”.

Trzeci stopień na podium? Biblioteka w Szynwałdzie. Za jej wygląd odpowiadają pracownicy pracowni „Kucia Tyczyński”. W miejscu nie tylko wypożycza się książki, lecz także organizuje warsztaty, spotkania artystyczne czy wystawy. Biblioteka zachwyca nie tylko od wewnątrz, ale i z zewnątrz.

Przeczytaj też: 3 najpiękniejsze butiki w Warszawie, w których można podziwiać nie tylko ubrania

Zdjęcie główne: cottonbro/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mohito Sisterhood to propozycje, których tej wiosny nie można przeoczyć
Mohito Sisterhood to propozycje, których tej wiosny nie można przeoczyć
Może warto udać się na zakupy i uzupełnić garderobę o kilka perełek?
Trendy w stylizacji paznokci na wiosnę 2023
Trendy w stylizacji paznokci na wiosnę 2023
Nowy sezon to okazja dla polskiej marki NEONAIL do przedstawienia kolekcji lakierów hybrydowych do paznokci w kolorach, kojarzonych z topowymi trendami.
Bronzer i rozświetlacz – jak ich używać?
Bronzer i rozświetlacz – jak ich używać?
Konturowanie jest sposobem na osiągnięcie efektu operacji plastycznej tanio i bezboleśnie. Zobacz, jak poprawnie używać bronzera i rozświetlacza.
Ostatnie wpisy