Co zrobić, aby opalać się na brązowo?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o pięknej opaleniźnie w kolorze brązowym? Sprawdź, co zrobić, aby podarować sobie wyjątkowy kolor skóry, który zostanie z Tobą na długo.

Brązowa opalenizna to marzenie wielu kobiet!

Nie bez powodu mnóstwo pań ceni sobie długie leżenie na plaży. Chcą opalić się na brązowo! Przez kilka lat opalenizna nie była postrzegana zbyt pozytywnie, a eksperci doradzali raczej chronienie się w cieniu. Nie sposób jednak nie zauważyć, że dziś wiele kobiet wprost nie może się doczekać, aż zostaną muśnięte słońcem! Należysz do nich? Sprawdź, co zrobić, aby Twoja opalenizna miała pożądany odcień.

Opalaj się intensywnie, ale z przerwami

Pamiętaj o tym, że leżenie na plaży przez cały dzień nie jest dobrym pomysłem. Mamy dla Ciebie zupełnie inną propozycję, a mianowicie intensywne opalanie, ale z przerwami. Gdy nie będziesz mieć umiaru, możesz osiągnąć niepożądany efekt – czyli opalić się na czerwono. Opalaj się w ten sposób: godzina na plaży, godzina na spacerze w zacienionym miejscu. I tak kilka razy, na przerwę idź do hotelowego pokoju, na obiad czy po prostu posiedź w cieniu. Gwarantujemy, że efekt Cię zadowoli!

Zawsze używaj kremu z filtrem

Oparzenia słoneczne są bardzo niebezpieczne. Nie chodzi jedynie o to, że skóra będzie Cię piekła. Takie sytuacje wzmagają ryzyko wystąpienia nowotworów skóry i już samo to powinno być dla Ciebie wystarczającym powodem, aby sięgnąć po krem z filtrem. Dobrej klasy kosmetyk nie ogranicza opalania, a chroni skórę. Aby się opalić, wybierz filtr SPF 30 lub SPF 20. Pamiętaj o reaplikacji kremu co 2–3 godziny, a także po kąpieli.

Opalaj się w ruchu

Nie zapominajmy o tym, że opalanie jest możliwe nie tylko podczas leżenia plackiem na plaży. Opalanie w ruchu – podczas spaceru, gry w siatkówkę plażową czy zabawy z dzieckiem – jest nie mniej efektywne! Czasami wręcz można opalić się w ten sposób bardziej. A że ruch to zdrowie, korzyści będą w takiej sytuacji podwójne.

Nawilżaj skórę

Zapominasz o nawilżeniu skóry? To podstawowy błąd, który sprawia, że nawet najpiękniejsza opalenizna nie prezentuje się zbyt dobrze. O nawilżeniu skóry należy pamiętać przez okrągły rok, ale przy opalaniu jest to wyjątkowo ważne. Po każdej sesji opalania należy dogłębnie natłuścić skórę. To sposób na uzupełnienie zapasów wilgoci utraconych na słońcu. Nie zapominaj także o balsamach łagodzących.

Pamiętaj o wodzie

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. A więc, oprócz stosowania kremu z filtrem, na plaży zawsze miej ze sobą butelkę wody i regularnie się nawadniaj. Co prawda samo to nie wpływa w żaden sposób na kolor Twojej opalenizny, ale na Twoje zdrowie i bezpieczeństwo – znacząco!

Zdj. główne: Arturo Rivera/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nosić szale i apaszki?
Jak nosić szale i apaszki?
Zbliża się sezon szali i apaszek. Zobacz, jak dobrze je zakładać.
Eternity ring ekskluzywnym prezentem na rocznicę ślubu
Eternity ring ekskluzywnym prezentem na rocznicę ślubu
W dzisiejszym artykule dowiesz się o symbolice tej biżuterii, a także gdzie warto ją kupić.
Sukienka wieczorowa — co brać pod uwagę przy wyborze?
Sukienka wieczorowa — co brać pod uwagę przy wyborze?
Nie wiesz, co ubrać na elegancki bankiet lub wesele? Najlepszą propozycją będzie sukienka wieczorowa! Jak ją jednak wybrać, aby wyglądać i czuć się w niej olśniewająco? Dowiesz się z tego artykułu.
Ostatnie wpisy