Jak działają kosmetyki z mocznikiem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Mocznik to substancja, która jest naturalnie produkowana przez nasze ciała i posiada szereg cennych właściwości. Obecnie stosuje się go w wielu gałęziach przemysłu, w tym przede wszystkim w branży kosmetycznej. Mocznik zawarty w kosmetykach silnie nawilża skórę i wykazuje działanie złuszczające. Kiedy warto sięgnąć po produkty z mocznikiem?

Mocznik w kosmetykach — co warto o nim wiedzieć?

Mocznik to ostatni produkt procesów przemiany białek, który jest wydalany z organizm wraz z moczem lub potem. Jednak warto mieć świadomość, że kosmetykach nie stosuje się mocznika pochodzenia naturalnego. Tego rodzaju substancja jest syntetyzowana w procesach chemicznych. Mocznik w kosmetykach może mieć dwojakie zastosowanie. Zwykle jest on wykorzystywany jako składnik nawilżający lub złuszczający. W kremach nawilżających mocznik występuje w niskich stężeniach. Wówczas wykazuje silną zdolność do wiązania wody, dzięki czemu dogłębnie nawilża skórę i zwiększa jej elastyczność. Wyższe stężenie mocznika znajdziesz w kosmetykach złuszczających. Mocznik o wyższym stężeniu wykazuje również działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Zastosowanie mocznika w kosmetykach

Działanie mocznika jest w dużej mierze uzależnione od jego stężenia. Na rynku znajdziesz produkty, które zawierają mocznik o stężeniu od 2 do 15%. Kosmetyki z mocznikiem o najniższym, możliwym stężeniu pobudzają skórę do regeneracji i właściwej przebudowy naskórka. Z tego względu są one szczególnie polecane osobom ze skórą suchą i wrażliwą. Kosmetyki, które zawierają mocznik o stężeniu od 2 do 10%, doskonale wiążą wodę w skórze, dzięki czemu mogą stanowić ciekawą alternatywę dla preparatów zawierających aloes lub kwas hialuronowy. Natomiast kosmetyki z mocznikiem o stężeniu 10-15% pomagają rozluźniać i przerywać połączenia kreatynowe w skórze, co znacząco ułatwia złuszczanie martwych komórek naskórka i umożliwia usunięcie martwych komórek z powierzchni skóry.

Kiedy warto stosować kosmetyki z mocznikiem?

Kosmetyki z mocznikiem są polecane osobom, które chcą pobudzić procesy regeneracyjne naskórka i widocznie poprawić jego kondycję. Ta wyjątkowa substancja może być stosowana w leczeniu wielu uciążliwych problemów skórnych. Na co jest dobry krem z mocznikiem? Według specjalistów tego rodzaju kosmetyki mogą być bezpiecznie wykorzystywane przez osoby z:

  • trądzikiem,
  • atopowym zapaleniem skóry,
  • łojotokowym zapaleniem skóry,
  • rozstępami,
  • bliznami i przebarwieniami,
  • skórą suchą,
  • rogowaceniem okołomieszkowym.

Warto podkreślić, że mocznik zawarty w kosmetykach dobroczynnie wpływa nie tylko na skórę twarzy, ale także na włosy, dłonie i stopy. Na rynku znajdziesz wiele produktów z tym składnikiem, dzięki którym szybko pozbędziesz się wszelkich problemów skórnych.

Sięgając po kosmetyki z mocznikiem, możesz spodziewać się bardzo dobrych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie. Kluczem do sukcesu będzie dobranie formuły z odpowiednim stężeniem mocznika. Takie kosmetyki możesz stosować codziennie. Przed nałożeniem kremu dokładnie oczyść skórę i upewnij się, że w miejscu aplikacji nie ma widocznych ran ani zadrapań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
4 polskie marki, które tworzą najpiękniejsze suknie ślubne
4 polskie marki, które tworzą najpiękniejsze suknie ślubne
Mamy tutaj przyszłe panny młode?
Majtki z wysokim stanem – czy warto mieć je w swojej szafie?
Majtki z wysokim stanem – czy warto mieć je w swojej szafie?
Każda kobieta chce czuć się piękną w swoich stylizacjach. Bez wątpienia dobrze dobrana bielizna ma wpływ na to, jak prezentujemy się w danym ubraniu.
Czy naturalne oleje mogą zastąpić balsamy do ciała? Poznaj ich właściwości i sposoby stosowania
Czy naturalne oleje mogą zastąpić balsamy do ciała? Poznaj ich właściwości i sposoby stosowania
Dowiedz się, jak naturalne oleje mogą odmienić twoją codzienną pielęgnację ciała. Poznaj ich właściwości regenerujące oraz dlaczego mogą zastąpić twoje balsamy.
Ostatnie wpisy