,

Ombre na paznokciach? Tak, teraz to jedna z najgorętszych stylizacji

Ombre na paznokciach? Tak, teraz to jedna z najgorętszych stylizacji

W czasie gdy salony stylizacji paznokci były zamknięte, pojawiło się mnóstwo nowych sposobów w ich zdobieniu. Jednym z ostatnich są paznokcie ombre.

Ta moda widoczna jest na wszystkich platformach społecznościowych, zwłaszcza na TikToku, Pinterescie i Instagramie. Polega na stworzeniu na paznokciu łagodnego przejścia z jednego koloru do drugiego. Osiągnięcie takiej płynności może wydawać się dość trudne, jest to jednak całkiem łatwe do samodzielnego wykonania w domu. Jednym z kluczowych elementów, oprócz oczywiście lakierów do paznokci w przynajmniej dwóch kolorach, jest mały pędzelek do cieni do oczu lub kosmetyczna gąbeczka.

Aby uzyskać efekt ombre na swoich paznokciach musisz nałożyć na jedną połowę paznokcia jeden kolor lakieru i drugi kolor na drugą połowę. Przed wyschnięciem lakieru delikatnie przesuń suchym pędzelkiem do cieni lub gąbeczką w miejscu, gdzie oba kolory spotykają się. Rozetrzyj granicę lakierów – stworzysz tym samym rozmytą linię. Powtórz ruch kilka razy, do momentu w którym oba kolory będą dostatecznie zblendowane. Na to nałóż odpowiedni top, chroniący lakier i nadający paznokciom połysku.

Jest to niewątpliwie świetne rozwiązanie, gdy nie możesz zdecydować się na jeden kolor, na który chcesz pomalować swoje paznokcie.

Przeczytaj też: Najmodniejszy kolorystyczny duet 2021 roku. Jak wykorzystać go w urodzie?

Zdjęcie główne: The Len/ adobestock.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *