Jakie kosmetyki powinny być w salonie fryzjerskim?

Jakie kosmetyki powinny być w salonie fryzjerskim?

Artykuł sponsorowany

Odpowiednio wyposażony salon fryzjerski umożliwia oferowanie szerokiego zakresu usług na wysokim poziomie. Przeczytaj, jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyborze akcesoriów i kosmetyków fryzjerskich. 

Każdy fryzjer czy stylista fryzur podczas swojej codziennej pracy korzysta z wielu różnorodnych akcesoriów i kosmetyków. Do podstawowych narzędzi fryzjerskich zaliczamy m.in. nożyczki, degażówki, a także różnorodne akcesoria sanitarne, pozwalające zachować czyste i sterylne miejsce pracy. Dużą rolę przy zabiegach odgrywają także wysokiej jakości kosmetyki i preparaty do pielęgnacji, farbowania czy stylizacji włosów. 

Produkty do pielęgnacji włosów

Coraz więcej osób decyduje się na różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne w salonie fryzjerskim. Warto zaopatrzyć się w profesjonalne preparaty keratynowe, a także ampułki i maski głęboko nawilżające oraz regenerujące strukturę włosa. Wiele osób ceni sobie również zabiegi, takie jak keratynowe prostowanie włosów, ondulacja trwała czy botoks, który polega na wtłoczeniu w kosmyki składników odżywczych, mających uzupełnić ubytki między korą a otoczką włosa.

Kosmetyki fryzjerskie do stylizacji włosów

W profesjonalnym salonie nie może zabraknąć także preparatów do stylizacji, które zapewniają termoochronę, a także utrwalenie fryzury. Możemy do nich zaliczyć m.in.: lakier do włosów, pomadę, wosk, pastę, krem, tonik, puder czy gumę do stylizacji. Różnorodna gama produktów pozwala na większą swobodę podczas stylizacji i uzyskanie efektu, na którym najbardziej nam zależy. W zależności od potrzeb klienta, może to być np. nabłyszczenie lub zmatowienie włosów, nadanie tekstury, objętości, wyprostowanie i wygładzenie włosów czy podkreślenie loków i fal. 

Profesjonalne farby do włosów

Nieodzowne w salonie będą również kosmetyki służące do koloryzacji, takie jak farby, rozjaśniacze czy kuracje do włosów farbowanych. Preparaty koloryzujące powinny nadawać czysty i głęboki kolor włosów bez ich nadmiernego obciążenia, przesuszenia czy podrażnienia skóry. Ważne, aby fryzjer miał do wyboru farby przeznaczone do różnego rodzaju włosów, w tym siwych, koloryzowanych po raz pierwszy lub wielokrotnie farbowanych. Szeroki wybór specjalistycznych kosmetyków, po które chętnie sięgają zawodowi styliści, znajdziesz na stronie: https://hurtkosmetyki.pl/.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *