Kiedy wykonać przeszczep włosów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chociaż staramy się podkreślać, że nie szata zdobi człowieka i nie powinno oceniać się książki po okładce, standardy piękna są często bezlitosne dla ludzkiej psychiki. Dla osób, które chcą zmienić w sobie rzeczy, których nie potrafią zaakceptować, dobrą informacją jest stały rozwój medycyny estetycznej i istnienie zabiegów, które mogą pomóc w przywróceniu idealnego wyglądu i pewności siebie.

Przyczyny wypadania włosów

Z wypadaniem włosów mierzy się wiele osób. Czasami przyczyny są naturalne i można im zapobiegać w ramach drobnych zmian, a czasami włosy wypadają w wyniku chorób i powikłań, których pozbycie się nie jest proste. Do najpopularniejszych przyczyn wypadania włosów należą ogólne osłabienie organizmu, długotrwały stres i niedobór niektórych składników diety, w szczególności witamin i pierwiastków. Z tego typu problemami można poradzić sobie na własną rękę, na przykład dbając o zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną czy zapewniając sobie czas na relaks. Dobrym pomysłem jest również udanie się do psychologa, dietetyka lub lekarza rodzinnego, którzy mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych leżących u podstaw wypadania włosów. 

Czasami jednak przyczyny wypadania włosów są bardziej skomplikowane – należą do nich zaburzenia hormonalne i wiele chorób skóry głowy (na przykład łojotokowe zapalenie skóry, łysienie androgenowe czy grzybice). W takich przypadkach konieczne jest skontaktowanie się z endokrynologiem lub dermatologiem, ale nawet podjęcie leczenia nie daje gwarancji sukcesu. W dodatku, terapia często trwa długo i na efekty należy czekać, a i tak mogą się one okazać niezadowalające. Naturalną przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest ich fizjologiczny poziom hormonów, co koreluje z pojawianiem się łysienia i zakoli i tego typu problemy są często uwarunkowane genetycznie.

Jak radzić sobie, kiedy domowe metody i pomoc lekarzy nie dają efektu?

Rozwiązaniem dla osób, które nie uzyskują pożądanych skutków, stosując zalecenia lekarzy i wprowadzając zmiany w stylu życia, jest przeszczep włosów. Ten zabieg medycyny estetycznej polega najczęściej na pobraniu cebulek włosów z tyłu głowy (zazwyczaj wypadanie włosów zaczyna się w innym miejscu i można skorzystać z tych „naturalnych” zapasów organizmu) i przeszczepieniu ich w miejsca, w których ich brakuje. Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem takiej operacji, sprawdź Centrum Kierach dostępne pod adresem https://centrumkierach.pl/. Decyzję o przeprowadzeniu zabiegu powinieneś podjąć razem ze specjalistą. Warto również dobrze ją przemyśleć i być przygotowanym na koszt takiego zabiegu.

Fot.: engin akyurt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nosić szale i apaszki?
Jak nosić szale i apaszki?
Zbliża się sezon szali i apaszek. Zobacz, jak dobrze je zakładać.
Poradnik: Wybór odpowiednich igieł do różnych technik tatuowania
Poradnik: Wybór odpowiednich igieł do różnych technik tatuowania
Zapoznaj się z naszą praktyczną instrukcją dotyczącą dobierania najlepszych igieł do różnorodnych technik tatuowania. Dowiedz się, jak wybór igieł wpływa na efekt końcowy tatuażu.
3 modowe lekcje, których udzieliła nam Anna Wendzikowska
3 modowe lekcje, których udzieliła nam Anna Wendzikowska
Podróżniczka i dziennikarka Anna Wendzikowska cały czas zachwyca niesamowitym wyczuciem stylu. Czego nauczyła nas o modzie? Sprawdź!
Ostatnie wpisy