Działanie kolagenu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kolagen to bardzo ważna substancja, która w znacznym stopniu odpowiada za elastyczność i gładkość naszej skóry, a także za kondycję stawów i układ krwionośny. Dowiedz się, czym dokładnie jest kolagen, jakie ma właściwości oraz jak możesz go suplementować.

Czym jest kolagen?

Zacznijmy od tego, czym tak dokładnie jest kolagen. Jest to nic innego jak białko produkowane naturalnie przez nasz organizm. Stanowi on około 30% wszystkich białek ludzkich, a także jest głównym składnikiem tkanki łącznej. Ponadto, jest on również podstawowym budulcem skóry, kości, zębów, ścięgien, chrząstek, naczyń krwionośnych czy rogówki oka. Często spotykane jest też określenie, iż kolagen jest „białkiem młodości”. Kolagen ma bowiem spory wpływ na kondycję naszej skóry, a konkretniej wspomaga utrzymanie jej gładkości, elastyczności, dobrego napięcia i nawilżenia.

Suplementacja kolagenu

Kolagen ma zbawienny wręcz wpływ na nasz organizm, jednak wraz z wiekiem wytwarza się go coraz mniej. W pewnym momencie więcej komórek obumiera, dlatego też pojawiają się różne oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, czy bóle stawów. Warto więc pomyśleć o suplementacji tego białka. Jak jednak wybrać odpowiedni suplement diety dla siebie? Przede wszystkim zwróć uwagę na typ i klasę kolagenu. Kolagen typu I jest najbardziej wartościowy dla organizmu. Jest to bowiem budulec skóry i więzadeł. Kolagen typu II to zaś idealna propozycja dla osób, które zmagają się z problemami ze stawami, ponieważ zapewnia on zwiększenie ich ruchomości, a także korzystnie wpływa na elastyczność ścięgien. Dobrej jakości kolagen, który zapewni Ci młodzieńcy wygląd oraz sprawność, znajdziesz na stronie primabiotic.pl

Wiele osób zadaje sobie również pytanie, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania kolagenu. Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania suplementacji jest uczulenie na którykolwiek ze składników danego suplementu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią jakąkolwiek suplementację, w tym kolagenu, należy skonsultować z lekarzem. Miej na uwadze także to, że kolagenu nie powinny stosować dzieci, młodzież i dorośli przed 25 rokiem życia.

Kosmetyki z kolagenem

Jeśli zależy Ci na doskonale nawilżonej skórze bez widocznych zmarszczek, to oprócz suplementacji stosuj także kosmetyki z kolagenem. Krem do twarzy z tym cennym białkiem przynosi bowiem wiele korzyści dla zmęczonej lub starzejącej się skóry. Między innymi przyczynia się do zmniejszenia zmarszczek, przebarwień, przywraca nawilżenie i zmniejsza suchość skóry. Warto też wybrać kosmetyki, które zostały wzbogacone o inne składniki, na przykład witaminę C, która przyspieszy regenerację skóry oraz filtr UV. Pamiętaj, że ochrona przeciwsłoneczna jest niesamowicie ważna dla zachowania jędrnej skóry, ponieważ światło ultrafioletowe ze słońca rozkłada kolagen.

Zdj. główne: Anshu A/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Spotify podsumował rok. Czego Polacy słuchali najchętniej w 2020?
Spotify podsumował rok. Czego Polacy słuchali najchętniej w 2020?
Czy te muzyczne hity znajdują się również na Twojej playliście?
3 polskie filmy, z których możemy czerpać modowe lekcje
3 polskie filmy, z których możemy czerpać modowe lekcje
Sprawdź, od której bohaterki można by pobierać lekcję stylu.
Odżywki białkowe – must-have wśród osób aktywnych fizycznie
Odżywki białkowe – must-have wśród osób aktywnych fizycznie
Odżywki białkowe stanowią skoncentrowane źródło protein, które chętnie wykorzystywane jest przez początkujących miłośników aktywnego trybu życia oraz przez doświadczonych zawodników, uprawiających regularnie intensywne treningi.
Ostatnie wpisy