Jak przesilenie wiosenne wpływa na nasze zdrowie i co możemy z tym zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Choć wiosna kojarzona jest z odrodzeniem się natury oraz powrotem sił witalnych, to często przesilenie wiosenne może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jakie są zdrowotne objawy przesilenia oraz co możemy z tym zrobić, aby poczuć się lepiej? Dowiesz się z tego artykułu!

Organizm różnie reaguje na zmiany pór roku. Dlatego też przesilenie wiosenne jest często dość przykre w skutkach. Jak sobie z nim poradzić?

Przesilenie wiosenne – objawy

Przesilenie wiosenne ma miejsce, gdy kończy się zima i zaczyna wiosna – zwykle przypada na okres marca i kwietnia. To właśnie w tych miesiącach możemy zauważyć także zmiany w naszym organizmie spowodowane nadejściem nowej pory roku.

Jakie są zdrowotne objawy przesilenia wiosennego? Do tych najczęstszych należą między innymi: 

  • senność i zmęczenie
  • ogólne osłabienie organizmu oraz złe samopoczucie
  • bóle głowy
  • podenerwowanie i problemy z koncentracją
  • spadek odporności, którego skutkiem jest większa podatność na infekcje

Należy oczywiście pamiętać, że każdy organizm jest inny, jednak według badań przykre skutki przesilenia wiosennego dotykają aż 60% osób mieszkających w naszym klimacie.

Jak radzić sobie z przesileniem wiosennym?

Na szczęście jest wiele sposób, które pozwolą Ci poradzić sobie z przesileniem wiosennym. Co dokładnie możesz zrobić, aby uniknąć większości objawów przesilenia?

Aktywność fizyczna

Aby załagodzić objawy przesilenia wiosennego, koniecznie wprowadź do swojej codziennej rutyny aktywność fizyczną. Pamiętaj jednak, aby nie forsować swojego organizmu – zamiast mocnego treningu, który jeszcze mocniej osłabi Twoje ciało, zacznij od spacerów, spokojnego joggingu, jogi oraz jazdy na rowerze. Pozwoli to Twojemu organizmowi przyzwyczaić się do zwiększonej produkcji serotoniny oraz spadu melatoniny, które występują podczas przesilenia.

Zdrowa dieta oraz suplementacja

Kluczowe znaczenie dla kondycji w trakcie przesilenie wiosennego ma także zdrowa i zbilansowana dieta oraz rozsądnie dobrana suplementacja.

Postaraj się, aby Twój codzienny jadłospis pełen był świeżych warzyw oraz owoców, dzięki czemu dostarczysz swojemu organizmowi wszelkich niezbędnych witamin oraz minerałów. Warto także przestawić się na nieco lżejsze potrawy.

Możesz także zdecydować się na suplementację. Ciekawym tematem, którym warto się zainteresować są z pewnością preparaty na wzmocnienie organizmu, preparaty na zatoki oraz preparaty na trądzik.  

Fot.: Alysa Bajenaru/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Retinol w kosmetykach – co powinnaś o nim wiedzieć?
Retinol w kosmetykach – co powinnaś o nim wiedzieć?
Odmłodzona, świeża i gładka skóra to tylko niektóre z plusów.
Rita Ora zakochała się w kostiumie projektu Magdy Butrym! Wokalista zachwyca w najnowszym teledysku
Rita Ora zakochała się w kostiumie projektu Magdy Butrym! Wokalista zachwyca w najnowszym teledysku
Cena zestawu to ponad 3 000 złotych!
Co założyć na przyjęcie firmowe? Oto propozycje redakcji
Co założyć na przyjęcie firmowe? Oto propozycje redakcji
Wybierasz się na imprezę firmową i nie wiesz, w co się ubrać? Poznaj nasze propozycje strojów na przyjęcie organizowane przez firmę.
Ostatnie wpisy