Szukasz dobrych filtrów przeciwsłonecznych? Sprawdź te z ofert polskich marek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki jest najlepszy sposób na ochronę swojej skóry przed zniszczeniem przez słońce? Nie wystawianie się na jego działanie. Jako że jest to nie do końca możliwe, ponieważ kto z nas przez całe lato nie pokusi się o wyjście z domu, musimy znaleźć inną drogę. Poza tym, promienie słoneczne dostarczają nam witaminy D a także poprawiają samopoczucie. Do ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem służą filtry przeciwsłoneczne.

Oprócz uniknięcia poparzenia słonecznego, stosując takie zabezpieczenie zmniejszamy ryzyko zachorowania na raka skóry, powstawania znamion, które mogą okazać się czerniakiem czy też uszkodzenia siatkówki i rogówki oka. Każdy specjalista dermatolog powie Ci, że lepszy jest jakikolwiek krem z filtrem od żadnego.

Wśród rodzimych marek kosmetycznych jest coraz więcej producentów, którzy w swojej ofercie mają szeroki wybór filtrów SPF chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB. Istnieje wiele rodzajów takich kosmetyków, począwszy od poziomu ochrony po ich właściwości i konsystencję. Wybierając krem, balsam, olejek, żel czy spray, przede wszystkim zwróć uwagę na poziom ochrony. Powinno to być minimum 30 SPF. Rekomendowane jest nałożenie filtra na skórę ok. 30 min przed wyjściem na słońce a później reaplikowanie go nie rzadziej niż co 2-3 godziny.

Przeczytaj też: Poparzenia słoneczne – 8 skutecznych, domowych sposobów

Zdjęcie główne: Barbara Ribeiro/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób zadbać o cerę dzień po imprezie?
W jaki sposób zadbać o cerę dzień po imprezie?
Wstajesz po imprezie, patrzysz w lustro i widzisz zmęczoną, szarą i przesuszoną skórę? Wypróbuj nasze sposoby, a Twoja skóra szybko odzyska promienny blask.
Premiery filmowe na jesień i zimę – co warto obejrzeć?
Premiery filmowe na jesień i zimę – co warto obejrzeć?
Przedstawiamy 7 premier kinowych, których nie możesz przegapić tej jesieni!
Weronika Rosati tworzy swoją linię kosmetyków naturalnych, a my nie możemy się doczekać, kiedy je przetestujemy
Weronika Rosati tworzy swoją linię kosmetyków naturalnych, a my nie możemy się doczekać, kiedy je przetestujemy
Kosmetyki będą dostępne na rynku od maja 2021 roku.
Ostatnie wpisy