5 polskich produkcji, które warto zobaczyć na Netflixie

5 polskich produkcji, które warto zobaczyć na Netflixie

Lato powoli dobiega końca, a przed nami długie, jesienne wieczory. Ponure dni mogą umilić nam filmy i seriale, które dostępne są w serwisie Netflix. Wśród nich znajdziesz wiele polskich produkcji, które są warte uwagi. W tym artykule przedstawiamy kilka propozycji polskich produkcji, które można obejrzeć na Netflixie. 

Autor: John-Mark Smith/pexels.com
  1. Rojst ‘97

„Rojst ‘97” to bardzo wciągający, a zarazem tajemniczy i trzymający w napięciu serial. W 1997 roku ma miejsce powódź stulecia, podczas której woda wyrzuca ciało. Sprawę próbują rozwiązać dwaj dziennikarze – doświadczony w swoim fachu Witold Wanycz i początkujący dziennikarz śledczy Piotr Zarzycki. Serial doskonale obrazuje warunki panujące w Polsce w okresie po-peerelowskim, co nadaje mu specyficzny klimat. Składa się z dwóch sezonów. Pierwszy z nich ma 5 odcinków, natomiast drugi 6. To idealna propozycja na spędzenie kilku wieczorów z bliską osobą lub samemu.

  1. W głębi lasu

„W głębi lasu” to kolejny serial polskiej produkcji dostępny na Netflixie. Jego fabuła opiera sie na identycznie zatytułowanej książce Harlan Cobena z 2007 roku. Akcja serialu rozgrywa się jednocześnie w dwóch liniach czasowych. Jedna dzieje się współcześnie, a druga 25 lat wcześniej. Ta ostatnia linia czasowa ukazuje nam się w serialu w postaci retrospekcji. Fabuła skupia się na zabójstwie, którego dokonano lata temu na obozie młodzieżowym w lesie. Serial jest tajemniczy i wciągający. Ponadto cały czas trzyma w napięciu, dziękitemu na pewno nie będziesz się nudził podczas jego oglądania!

  1. Miasto 44

Kolejną ciekawą propozycją dostępną na Netflixie jest film „Miasto 44”. Opowiada on o Polakach, którzy w młodości musieli zmierzyć się z życiem podczas okupacji. Mimo trudnych warunków, w jakich przyszło im żyć, bohaterowie są pełni życia i szczęścia. Czerpią jak najwięcej z każdego dnia i cieszą się chwilami przeżytymi z bliskimi. Akcja filmu rozpoczyna się na chwilę przed wybuchem powstania warszawskiego. Film jest wzruszający i nie sposób przejść obok niego obojętnie.

  1. Kler

„Kler” to kontrowersyjny film, który swoją premierę miał w 2018 roku. Opowiada o trzech duchownych, którzy borykają się na co dzień z różnymi problemami. Wydarzenia w ich życiu sprawiają, że bardzo się ono komplikuje. Na temat tej produkcji opinie są bardzo podzielone, niemniej jednak warto obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie!

  1. Ranczo

„Ranczo” to obyczajowy serial komediowy, który jest znany niemal każdemu z nas. Kiedyś był emitowany w telewizji. Opowiada o losach mieszkańców wsi Wilkowyje. Motywem przewodnim serialu jest konflikt pomiędzy braćmi bliźniakami, z których jeden jest księdzem, a drugi wójtem. Przewidywalność wydarzeń w Wilkowyjach mąci przyjazd amerykanki – Lucy, która decyduje się zamieszkać w tej miejscowości i zmienić światopogląd jej mieszkańców.

Zdjęcie główne: freestocks.org/pexels.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *