Premiery filmowe na jesień i zimę – co warto obejrzeć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy za oknem widać pierwsze oznaki jesieni, rzadko kiedy mamy ochotę spędzać czas na świeżym powietrzu. Zamiast tego lepiej wybrać się do kina, gdzie możemy przetrwać niepogodę. Tym bardziej że nadchodzące miesiące będą obfitować w wiele filmowych nowości – i to polskiej produkcji!

„Kryptonim Polska”

Film w reżyserii Piotra Kumika możemy oglądać na ekranach kin już od 2 września. Staszek, członek Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej, poznaje Polę – lewicową aktywistkę. Chłopak postanawia ukrywać przed dziewczyną przynależność do organizacji, by nie zniechęcić jej do siebie. Między dwójką nawiązuje się uczucie – czy przetrwa ono rozbieżność poglądów? Finał tej zaskakującej historii miłosnej już dziś można oglądać na ekranach kin!

„Szczęścia chodzą parami”

Choć Bruno (w tej roli Michał Żebrowski) jest terapeutą par, to jego związki są pasmem ogromnych nieszczęść. Urokowi mężczyzny ulega Malwina (Weronika Książkiewicz), która nieświadoma tego, w co się pakuje, zakochuje się w mężczyźnie. Choć życie tej dwójki zmienia się na niekorzyść, Bruno nie poddaje się i stara się odnaleźć przyczynę wszystkich porażek. Czy para na przekór losowi odnajdzie szczęście? Film na ekranach kin można oglądać od 2 września.

„Orlęta. Grodno ‘39”

Wrzesień to czas refleksji nad drugą wojną światową. W tym roku reżyser Krzysztof Łukaszewicz proponuje nam poznanie historii Orląt Lwowskich z perspektywy dwunastoletniego chłopca – Leona. Gdy 1 września 1929 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany, jego życie zmienia się nie do poznania. Chłopak, mimo swojego wieku, musi podejmować dojrzałe decyzje. Wraz ze swoimi kolegami i koleżankami Leon bohatersko staje w obronie oblężonego miasta, stając się ofiarą bestialskich działań okupantów. Film do obejrzenia w kinach od 9 września.

„Iluzja”

Wraz z początkiem września na ekranach kin pojawił się dramat „Iluzja” w reżyserii Marty Minorowicz-McBride. Opowiada on losy małżeństwa borykającego się z zaginięciem ich córki Karoliny. Każde z małżonków radzi sobie z tragedią na swój sposób. W końcu główna bohaterka, Hanna, decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i przeprowadzić śledztwo samodzielnie. Z jakim skutkiem? Odpowiedź na to pytanie poznamy w kinach.

„Ania”

Anna Przybylska – mama, partnerka, przyjaciółka, modelka, aktorka. Każdą z tych ról wypełniała najlepiej jak umiała. Życie miało jednak zupełnie inne plany i kobieta zmarła przedwcześnie w 2014 r. W filmie dokumentalnym będziemy mieli okazję zobaczyć ją oczami jej bliskich – partnera Jarosława Bieniuka, córki Oliwii, mamy, siostry, przyjaciół oraz współpracowników. Wszystkich fanów Anny Przybylskiej zapraszamy do kin już 7 października.

„Apokawixa”

Wszyscy fani horrorów muszą 7 października wybrać się do kin na premierę filmu „Apokawixa” w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Grupa maturzystów, zmęczona ciągle wprowadzanymi lockdownami, postanawia zorganizować na plaży imprezę swojego życia. Z początku wszystko idzie po ich myśli, jednak za sprawą wysokiego stężenia sinic w Bałtyku pewne rzeczy zaczynają wymykać się spod kontroli…

„Listy do M. 5”

Na koniec coś, bez czego niektórzy nie wyobrażają sobie świąt Bożego Narodzenia. Już 4 listopada do kin wejdzie piąta część kultowego filmu „Listy do M.”. Po raz kolejny będziemy przyglądać się świątecznym perypetiom naszych ulubionych bohaterów. Co tym razem przydarzy się Melowi, Wojciechowi, Karinie i Szczepanowi? Dowiemy się już w listopadzie!

Zdj. główne: Denise Jans/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
6 najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce
6 najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce
Wycieczka w takie miejsca to niezapomniane przeżycie - poznaj 6 najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce.
Nowa kolekcja Gino Rossi to wszystko, czego potrzebują tej wiosny miłośniczki minimalizmu
Nowa kolekcja Gino Rossi to wszystko, czego potrzebują tej wiosny miłośniczki minimalizmu
Projekty idealne zarówno do biura, jak i na wieczór.
Slow fashion – zaopatrz się w garderobę z polskich marek
Slow fashion – zaopatrz się w garderobę z polskich marek
Odkryj piękno slow fashion i zaopatrz się w garderobę z polskich marek, które łączą unikalny design, rzemieślnicze wykonanie i etyczną produkcję.
Ostatnie wpisy