Jak wygląda modne mieszkanie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Planujesz remont swojego mieszkania, ale nie wiesz, co zmienić w swoim domu, aby wyglądało modnie? Jak odróżnić to, co jest modne, od tego, co było modne 20 lat temu? W tym artykule odpowiem na te pytania, abyś nie musiał spędzać długich godzin na poszukiwaniu inspiracji, czy wydawaniu pieniędzy na drogiego designera.

Klasyka przede wszystkim

Niezależnie od tego, kiedy przeprowadziłeś ostatni remont, musisz wiedzieć, że klasyka jest zawsze modna. Co rozumiem przez klasykę? Białe ściany, drewniana podłoga, jednokolorowa sofa z miłymi poduszkami oraz proste meble, to atrybuty modnego mieszkania. 

Taka kombinacja niezależnie od czasu zawsze się obroni. Sprawdź styl skandynawski, jeżeli jeszcze o nim nie słyszałeś. To styl znany od wielu lat, który prawie wszyscy uwielbiają. Styl skandynawski daję poczucie czystości i spokoju, a tymi przymiotnikami chcesz opisać swój dom.

Wygoda a modne mieszkanie

Wszyscy chcemy mieć modny piękny dom, ale dom musi być również wygodny. Co z tego, że będziesz mieć w domu rzeźbę z wieloma detalami, jeżeli cotygodniowe czyszczenie jej zajmie ci kilka godzin.

Modne mieszkanie to mieszkanie praktyczne, to mieszkanie czyste. Wybierając meble myśl o tym, czy sprzątanie nie będzie uciążliwe. Błyszcząca czarna podłoga wygląda pięknie na zdjęciach, ale czyszczenie jej ściereczką na kolanach nie jest ciekawą perspektywą.

Style, które są zawsze modne

Styl boho

Styl, który ma się kojarzyć z artystami, estetami i wolnymi duszami. Od wielu lat jest to najczęściej wybierany styl przez designerów. Wnętrza boho są wypełnione występującymi w naturze materiałami (np. bambus), które mają oddać hołd matce ziemi. 

Jeżeli nie robisz generalnego remontu domu, a chcesz mieć styl boho w swoim domu, wprowadź takie elementy ozdobne:

 • jasno pomalowane ściany
 • wiklinowe krzesła
 • pledy i poduszki w kolorze ziemi
 • lampki zawieszone na ścianach
 • różnego rozmiaru obrazki na ścianach

Styl glamour

Styl glamour musi kojarzyć się z przepychem, ale wciąż stworzonym ze smakiem. Epoka baroku ma być widoczna po postawieniu pierwszego kroku w twoim domu. Jakie osoby lubią taki styl? Pewne siebie, idące w wypiętą piersią przez życie i jasno wyznaczają cele na przyszłość.

Jak wprowadzić styl glamour do swojego domu? Dodaj takie elementy do wystroju: 

 • skórzana duża pikowana sofa
 • duży kryształowy żyrandol
 • czarne lub złote wykończenia elementów
 • duża zasłona w dobranej kolorystyce

Styl loftowy

Styl loftowy, inaczej nazywany również industrialnym ma nawiązywać do amerykańskich fabryk, które w XX wieku były przerabiane na mieszkania. Czym charakteryzuje się taki styl? Wysokimi ścianami nawet na 6 metrów wysokości. Z czym kojarzy się taki styl? Z metalem, cegłą oraz prostotą i funkcjonalnością.

Jakie elementy warto dodać do swojego domu, aby mieć styl industrialny? Zastanów się nad:

 • położeniem cegiełki na jednej ze ścian
 • kupieniem mebli wykonanych z ozdobnych materiałów metalowych
 • lampy, która ma wyglądać na użytą wcześniej w przemyśle
 • abstrakcyjny duży obraz

Podsumowanie

Nie ważne, na jaki styl się zdecydujesz, pamiętaj, że to ty będziesz mieszkać w swoim domu, a nie twoja dalsza rodzina, czy designer. Dlatego to tobie ma się podobać mieszkanie, nikomu innemu. 

Podoba ci się rozwiązanie, które było używane 30 lat temu, a obecnie jest uważane za obciach? Zdecyduj się na jego wykorzystanie. Wolność Tomku w swoim domku.

Zdjęcie główne: Collov Home Design/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czółenka – sprawdź, do czego pasują!
Czółenka – sprawdź, do czego pasują!
Czółenka to najbardziej ponadczasowe buty kochane przez kobiety na całym świecie. Są nie tylko różnorodne, ale także bardzo eleganckie oraz wyjątkowo wygodne. Dowiedz się, na jakie okazje możesz je założyć oraz do czego będą pasować najlepiej.
Co zrobić, aby opalenizna została z nami na dłużej?
Co zrobić, aby opalenizna została z nami na dłużej?
Marzysz o tym, aby Twoja wakacyjna opalenizna utrzymała się jeszcze przez długi czas? Sprawdź, jak to osiągnąć!
5 pomysłów na weekendowe wypady po naszym kraju
5 pomysłów na weekendowe wypady po naszym kraju
Zanim zaczniemy podróżować po świecie, warto bliżej poznać własny kraj. Polska słynie z przepięknych i wyjątkowych miejsc. Sprawdziliśmy, gdzie warto wybrać się na weekendową wycieczkę.
Ostatnie wpisy