Jak dbać o higienę w salonie kosmetycznym?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zachowywanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jest bardzo ważne i sprawia, że salon kosmetyczny wygląda i funkcjonuje w profesjonalny sposób. Dzięki temu Ty, jako właściciel, możesz być spokojny, że Twoi klienci są bezpieczni, a oni na pewno wrócą po kolejne usługi.

Sprzęt jednorazowego użytku

W salonie kosmetycznym jest wiele narzędzi, które powinny być wymieniane lub dezynfekowane albo sterylizowane po każdym kliencie. W XXI wieku, kiedy wszyscy zdają sobie sprawę z możliwości zakażenia bakteryjnego przez przeniesie cudzych drobnoustrojów podczas zabiegu, niezwykle ważne jest zadbanie o wymianę takiego sprzętu lub jego wyjałowienie. Prowadząc salon, powinieneś mieć na stanie sterylizator lub autoklaw i odpowiedni zapas płynu dezynfekcyjnego. Ważne są również ręczniki papierowe. Zapewniają maksymalne bezpieczeństwo, ponieważ jeśli używasz ich podczas lub po zabiegu, możesz natychmiast je wyrzucić. Z drugiej strony klient ma pewność, że jego skóra nie ma kontaktu z ręcznikiem używanym przez poprzednią osobę.

Pamiętaj o zachowaniu czystości w miejscu pracy

Rzeczą na pierwszy rzut oka widoczną dla klientów jest stan Twojego salonu. Chodzi o czystość – włosy i kurz na podłodze, tłuste ślady na szafkach czy plamy na pokrowcach na meble będą wyglądać bardzo niekorzystnie i mogą wzbudzić uzasadnione obawy o poziom higieny w salonie. Staraj się sprzątać swoją przestrzeń minimum dwa razy dziennie. Ważna jest również dezynfekcja powierzchni, którą powinieneś przeprowadzać po każdym zabiegu. Dobrym pomysłem jest zdezynfekowanie sprzętu tuż przed działaniem z klientem, w jego obecności – dzięki temu wzbudzisz jego zaufanie i pewność, że miejsce Twojej pracy jest czyste. Pamiętaj, że w tym przypadku chodzi również o Twoje bezpieczeństwo – ponieważ przed zabiegiem kosmetycznym nie wymagasz od klienta zaświadczenia, że nie jest nosicielem żadnej choroby, zachowanie zasad higieny działa również na Twoją korzyść.

Kupuj ze sprawdzonych źródeł

Wszystko, co masz w swoim salonie, od wacików kosmetycznych i ręczników papierowych po płyny dezynfekcyjne czy autoklaw, powinno być w dobrym stanie, posiadać certyfikaty jakości lub gwarancję. Jeśli o to zadbasz, z pewnością zmniejszysz ryzyko pojawienia się niezaplanowanych wydatków. Sprawdź, czy Twoja hurtownia chemiczna oferuje przedmioty wysokiej jakości i nie bój się dopytywać, jeśli coś nie jest dla Ciebie jasne. W końcu chodzi o Twój biznes!

Zdj. główne: Benyamin Bohlouli/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pielęgnacja włosów – jakie kosmetyki stosować do codziennych zabiegów?
Pielęgnacja włosów – jakie kosmetyki stosować do codziennych zabiegów?
Codzienna pielęgnacja włosów pozwala cieszyć się atrakcyjną fryzurą zawsze i wszędzie. Włosy są zdrowe, mocne i gęste.
4 kosmetyki, których powinno się używać wyłącznie na noc
4 kosmetyki, których powinno się używać wyłącznie na noc
Kosmetyki na noc to chwyt marketingowy? Okazuje się, że nie. Niektóre zupełnie nie nadają się do używania rano. Poznaj produkty, które powinny być stosowane wyłącznie podczas wieczornej pielęgnacji!
Ten trik z TicToka na zawsze odmieni Twój codzienny make-up. Efekt liftingu uzyskasz z pomocą tylko 3 produktów
Ten trik z TicToka na zawsze odmieni Twój codzienny make-up. Efekt liftingu uzyskasz z pomocą tylko 3 produktów
Szukasz efektywnego sposobu na polepszenie porannego wyglądu? Podpowiadamy, jak zrobić lifting twarzy bez użycia skalpela.
Ostatnie wpisy