6 polskich parków rozrywki, które koniecznie trzeba odwiedzić

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wodne szaleństwo, zjeżdżalnie, niesamowite rollercoastery i wiele innych atrakcji dla całej rodziny znajdziesz w polskich parkach rozrywki. Gdzie dokładnie się znajdują i co oferują? Sprawdź!

Energylandia, Zator, woj. małopolskie

Oczywiście nasze zestawienie najciekawszych parków rozrywki w Polsce nie mogło rozpocząć się inaczej. Energylandia jest zdecydowanie numerem 1 i największym tego typu miejscem w naszym kraju. Co tam znajdziemy? Na 40 hektarach mamy atrakcje przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Możemy wybierać pośród karuzeli, samochodzików, kolejek widokowych, a w strefie ekstremalnej są najszybsze rollercoastery, ogromne wahadło czy potężne ramię. Przy okazji jest też bogato wyposażona strefa wodna.

Zatorland, Zator, woj. małopolskie

Kolejny park jest po sąsiedzku z Energylandią, ale proponuje zupełnie inną rozrywkę – jego misją jest edukowanie poprzez zabawę. Mamy zatem Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów i Park Mitologii oraz Lunapark. Odwiedzenie tego 20-hektarowego miejsca pozwoli nie tylko poznać bliżej przyrodę, ale i historię, gdy po świecie chodziły wielkie dinozaury.

Suntago, Wręcza, woj. mazowieckie

Tym razem mamy największy zadaszony aquapark w Polsce i Europie. Całość podzielono na trzy strefy: Jamango, Relax oraz Saunarium, w których znajdziemy 18 basenów, 32 zjeżdżalnie i 740 nadających tropikalny klimat palm. Z pewnością jest tu co robić – bez względu na warunki atmosferyczne.

MajaLand Kownaty, Kownaty, woj. lubuskie

MajaLand Kownaty to rodzinny park rozrywki, który zabiera odwiedzających w świat bajek. I tak oto w parku mamy strefę z Pszczółką Mają, z Wikingiem oraz z Heidi (bohaterką szwajcarskiej powieści). Można spędzić czas na zjeżdżalniach, małym rollercoasterze, ściance wspinaczkowej, karuzelach i dyskotekach. Część atrakcji znajduje się w zadaszonym pomieszczeniu, więc można korzystać z nich nawet zimą. 

Magiczne Ogrody, Trzcianki, woj. lubelskie

Polecamy także wizytę w pierwszym w Polsce rodzinnym ogrodzie tematycznym. Miejsce to stworzono na podstawie oryginalnej baśniowej historii – „Dawno, dawno temu na Wietrznej Górze mieszkało dwóch magów: Zoran i Arag…”. W Magicznych Ogrodach posadzono ponad milion roślin, a przebywają tutaj takie niezwykłe istoty, jak krasnoludy, mordole, bulwiaki, wróżki, drzewce, skrzaty i wiele innych. Podczas spaceru przenosimy się do zupełnie innego świata, pobudzającego wyobraźnię oraz zmysły. Mamy na przykład Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Ogród Wróżek, Kwiatową Dolinę, Krasnoludzki Gród czy Robankową Łąkę, a w nich podziemne labirynty, trampoliny, zjeżdżalnie, dmuchańce, karuzele, tratwy, małe kąpielisko, kolejkę i mosty na drzewach. Nie brakuje oczywiście animatorów wciągających do zabawy. 

Farma Iluzji, Mościska, woj. mazowieckie

Na koniec proponujemy jeszcze park rozrywki dla całej rodziny, czyli Farmę Iluzji. Zajmuje ponad 6 hektarów zalesionego terenu. Oczywiście głównym motywem jest iluzja, czasami wręcz magia. Są tam Krzywa Chata, Kopalnia Złota, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, kolejki, place zabaw, karuzele, park linowy i mnóstwo instalacji oraz rzeźb, których działanie jest prawdziwą zagadką. Umysł nieraz spłata tutaj figla. Do tego codziennie odbywają się pokazy sztuki iluzji oraz przedstawienia.

Zdj. główne: Fern M. Lomibao/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
7 polskich podcastów, które powinna posłuchać każda nowoczesna kobieta
7 polskich podcastów, które powinna posłuchać każda nowoczesna kobieta
Znasz je wszystkie?
Co założyć na garden party?
Co założyć na garden party?
Szukasz oszałamiającego stroju na przyjęcie znajomych? Sprawdź nasze propozycje.
Biżuteria ze stali chirurgicznej – moda na trwałość
Biżuteria ze stali chirurgicznej – moda na trwałość
Biżuteria to element, który dopełnia stylizację i podkreśla indywidualny styl. Jednym z coraz popularniejszych wyborów wśród miłośników biżuterii jest stal chirurgiczna, która pozwala na stworzenie trwałych i stylowych dodatków.
Ostatnie wpisy