Jakich kosmetyków do pielęgnacji używać zimą?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Zimowe kosmetyki powinny podwójnie dbać o Twoją skórę – być mocno odżywcze, naprawcze i chroniące naskórek przed utratą wilgoci. Jakich kosmetyków warto używać zimą?

Zimą, osłabiona struktura skóry wymaga dostarczania składników wzmacniających jej barierę ochronną oraz hamujących proces utraty wody. Kremy i balsamy do ciała powinny wzmacniać płaszcz hydrolipidowy, który jak wiadomo – jest w okresie zimowym bardzo osłabiony. Dlatego też w formułach balsamów powinny znajdować się lipidy i oleje. Świetnie, jeśli wśród składników znajdują się także ceramidy, będące naturalnym budulcem struktury skóry, a także gliceryna, masło shea czy intensywnie nawilżający kwas hialuronowy.

Sucha skóra wymaga zimą o wiele bardziej intensywnego nawilżenia, ponieważ jest bardziej podatna na wysuszenia. Stosuj balsam nawilżający codziennie, aby uchronić ją przez nieprzyjemnymi skutkami wysuszenia.

Przeczytaj też: 9 codziennych czynności, które zabierają Ci urodę

Zdjęcie główne: Kalos skin care/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biżuteria – jak ją dobierać?
Biżuteria – jak ją dobierać?
Jakie elementy biżuterii łączą się ze sobą, a jakie wręcz przeciwnie? Poznaj sekrety stylistów i nie pozwól sobie na modowe faux pas.
Jak piżama damska sprawdzi się najlepiej?
Jak piżama damska sprawdzi się najlepiej?
Sen w naszym życiu pełni bardzo ważną rolę. Dlatego w trosce o jego wysoką jakość powinniśmy zrobić wszystko, aby był on jak najlepszy.
Książki polskich gwiazd, które zapragniesz mieć we własnej biblioteczce
Książki polskich gwiazd, które zapragniesz mieć we własnej biblioteczce
Sprawdź, na które tytuły warto zwrócić uwagę.
Ostatnie wpisy