Najlepsze polskie marki kosmetyków naturalnych – sprawdź, jakie marki warto wspierać!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Na sklepowych półkach znajdziemy kosmetyki stworzone zarówno przez marki zagraniczne jak i polskie marki. Z biegiem czasu, polskie marki kosmetyków naturalnych, zyskują na popularności, podobnie jak sama grupa kosmetyków naturalnych. Czym są naturalne kosmetyki? Czy chodzi jedynie o ręcznie robione kosmetyki, które nie zawierają konserwantów? Jak dokładnie zdefiniować kosmetyki naturalne? Dlaczego warto znać polskie kosmetyki naturalne? Czy polska marka kosmetyków naturalnych może gwarantować wręcz światową jakość? Jak rozpoznać polskie firmy kosmetyczne?

Kosmetyki ekologiczne różnią się od naturalnych kosmetyków? O definicjach

Myśląc o kosmetykach naturalnych, zazwyczaj myślimy, że takie produkty charakteryzują się m.in. pochodzeniem z upraw ekologicznych, takich, które posiadają naturalne olejki eteryczne, ekstrakty roślinne, oleje roślinne, naturalne składniki aktywne. Robione kosmetyki naturalne kojarzą się nam jako te, nie posiadające składników pochodzenie zwierzęcego, szkodliwych substancji. Czy tak jest w istocie? Musimy rozdzielić kilka definicji.

Kosmetyki naturalne w całości są zrobione ze składników roślinnych lub składników pochodzenia zwierzęcego, które w naturze, występują naturalnie. Mowa tu np. o wosku pszczelim. Takie naturalne kosmetyki są robione bez użycia chemicznej syntezy, a jedynie z wykorzystaniem tego, co dała nam przyroda.

Ekologiczne kosmetyki tymczasem, charakteryzuje rygorystyczny proces produkcji. Podlega kontroli od zbadania jakości gleby czy wody, po spełnienie wszelkich norm jakości na etapie przetwórstwa. Ważna jest tu szczególnie jakość i ochrona. Kosmetyki ekologiczne nie mają surowców z roślin czy zwierząt zagrożonych, nie mają surowców uzyskanych w sposób krzywdzący lub nieetyczny dla zwierząt, nie zawierają silikonów i parafiny czy substancji przetwarzanych chemicznie.

Ostatnią dużą grupą, są kosmetyki wegańskie. Jest on naturalny, posiadający składniki jedynie roślinne, bez elementów składników pochodzenia zwierzęcego.

Dobre polskie kosmetyki naturalne – co warto wiedzieć?

Polskie kosmetyki wcale nie są gorsze od zagranicznych. Warto wiedzieć, że stawiając na producentów kosmetyków polskich, dbasz o rozwój polskiej gospodarki, wspierasz lokalnych, zazwyczaj niewielkich przedsiębiorców, masz dostęp do szerokiej wiedzy, jak zostały wyprodukowane, masz pewność bezpiecznego składu kosmetyków i jego prawdziwości. Polska marka kosmetyków to gwarancja nie testowania na zwierzętach, gwarancja, że do produkcji kosmetyków nie były wykorzystywane dzieci.

Żeby mieć pewność, że kupujesz produkt polski możesz wykonać plan minimum lub maksimum. Pierwsza opcja dotyczy weryfikacji kodu kreskowego. Jeśli zaczyna się od 590 to pewność, że kosmetyk produkuje firma… zarejestrowana w Polsce. Dlatego warto sprawdzić także, czy siedziba firmy jest w Polsce i czy ma Polski kapitał.

Polskie marki produkują kosmetyki z wielu kategorii. Znajdziesz tu zatem kosmetyki do codziennej pielęgnacji i naturalnej pielęgnacji. Mowa tu o pielęgnacji twarzy, pielęgnacji ciała, pielęgnacji włosów, pielęgnacji skóry. Przykładowo, warte polecenia, kosmetyki na twarz znajdziesz na stronie https://nabea.pl/pl/menu/pielegnacja/twarz-153.html

Jakie jednak marki w praktyce warto znać? Są to np. Honey Therapy, Vianek, Aquafarina Fermenti, Aura Naturals, Be Organic, Clochee, Nacomi, Herla IUNO, KANN, Mira, Mohani, Nature Queen itp.

Ręcznie wytwarzane, naturalne składy – dostępne w ofercie produkty

Chcesz kupić dobry, naturalny kosmetyk, który nawilża skórę, gwarantuje ci naturalny blask i naturalne piękno? Nie ważne, czy chcesz kupić naturalne mydła, kosmetyki hipoalergiczne, świece zapachowe, maceraty ziołowe, dezodoranty sodowe czy inne kosmetyki.

Naturalne odżywki do włosów na Nabea.pl, a także szeroka gama innych produktów – to wszystko w naszej ofercie znajdziemy.

Kosmetyki na Nabea.pl są naturalne, przebadane dermatologicznie, dostępne w przystępnej cenie. Już dziś zachęcamy do zajrzenia na stronę i wsparcia lokalnych, polskich marek.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, aby opalenizna została z nami na dłużej?
Co zrobić, aby opalenizna została z nami na dłużej?
Marzysz o tym, aby Twoja wakacyjna opalenizna utrzymała się jeszcze przez długi czas? Sprawdź, jak to osiągnąć!
Jeżeli pojawiły się u ciebie niepożądane wypryski na skórze w okolicy zazwyczaj osłoniętej maską, ten problem może dotyczyć również Ciebie
Jeżeli pojawiły się u ciebie niepożądane wypryski na skórze w okolicy zazwyczaj osłoniętej maską, ten problem może dotyczyć również Ciebie
Maskne stał się dziś jednym z popularniejszych problemów skórnych.
Jak sobie radzić z workami i cieniami pod oczami?
Jak sobie radzić z workami i cieniami pod oczami?
Pod oczami pojawiły Ci się cienie? A może opuchnięte worki? Znamy sprawdzone sposoby, które pozwolą cieszyć się gładką i piękną skórą. Nie czekaj, tylko poznaj je!
Ostatnie wpisy