Które polskie marki kosmetyczne robią furorę za granicą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Polskie kosmetyki pokochały użytkowniczki na całym świecie! W ogóle nas to nie dziwi. Prezentują świetną jakość, są ekologiczne, a do tego przygotowane zostały na bazie naturalnych składników.

Polskie marki kosmetyczne popularne za granicą

Przedstawiamy listę polskich marek, które zawojowały zagraniczny rynek. Pokochały je blogerki, it-girls oraz zwykłe użytkowniczki. Oto one:

Ziaja

Od dawna kosmetyki marki Ziaja znaleźć można na sklepowych półkach. Nie wiemy, czy wiecie, ale Ziaja za granicą uważana jest za markę luksusową. Dlaczego? Produkty zawierają naturalne składniki, które mają rewelacyjne działanie na skórę. Jaśmin, róża, ogórek, a przede wszystkim kozie mleko są wyjątkowo delikatne i dlatego nadają się do kobiecej skóry.

Do najbardziej popularnych kosmetyków marki Ziaja należą lekkie kremy do twarzy oraz seria Sopot Sun, która poprawia koloryt skóry.

Inglot

Wojciech Inglot, który jest założycielem i twórcą marki Inglot, od początku zakładał, że zawojuje zagraniczny rynek. Ta firma pochodząca z Przemyśla znajduje się na 21 miejscu w rankingu najlepszych firm kosmetycznych na świecie. Natomiast w tej samej kategorii zajmuje 1 miejsce w Irlandii, Azerbejdżanie oraz Malezji. Najlepiej oceniane są podkłady, pudry, a także lakiery do paznokci marki Inglot.

Oceanic

Firma ta znana jest głównie za sprawą marki kosmetycznej AA. Kremy sygnowane logo AA traktowane są za granicą jak towar luksusowy. Doceniane są również produkty dla alergików. Na największe uznanie kosmetyki te zasłużyły w Azji i Europie.

Vipera

Marka pochodzi z Piaseczna i w zawrotnym tempie zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej. W Polsce produkty marki Vipera nie są ciężko dostępne. Często wykorzystywane są przy pokazach oraz na planach teledysków i filmów. Doceniają je największe autorytety.

Poza Europą kosmetyki Vipera cieszą się dobrą sławą w Stanach Zjednoczonych, Indonezji, Chile, a także Pakistanie, Arabii Saudyjskiej i Omanie. Viper od 2015 pojawia się na Oscarach. Dzięki temu zdobył ogromną rozpoznawalność, która z roku na rok się powiększa.

Dr Eris

Kosmetyki wychodzące z laboratorium dr Ireny Eris rozpoznawalne są na całym świecie. Cenione produkty do pielęgnacji ciała oraz twarzy są chlubą założycielki marki. Od wielu lat doceniają ją klientki z całego świata. Za sukces marki odpowiada przełomowa technologia, która zrewolucjonizowała kosmetyki do pielęgnacji ciała.

Kosmetyki tej marki często używane są w salonach SPA, ale spotkać je można również w drogeriach. Co ciekawe, Dr Eris jako jedyna polska marka należy do Comite Colbert. Jest to ekskluzywny francuski klub kosmetyków, w którym znajdują się m.in. Louis Vuitton, Chanel i Dior.

Dermika

Marka Dermika jest znana w Polsce przede wszystkim z droższych kremów, które zakupić można w salonach SPA. Od lat cieszą się sympatią Polek. Od 2005 r. odnoszą sukces również za granicą. Kosmetyki tej marki znaleźć można w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej, ale również w Kazachstanie, Uzbekistanie i Gruzji. Kosmetyki Dermiki stosowane są także do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych w salonach kosmetycznych.

Zdjęcie główne: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*