Jak sobie radzić z workami i cieniami pod oczami?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Stres, zmęczenie, nieprzespana noc, nieprawidłowa dieta i zbyt małe nawodnienie organizmu – te czynniki wpływają niekorzystnie na nasz organizm, co widać między innymi po naszej twarzy. Cienie i worki pod oczami pojawiają się szybko, ale czy tak samo prędko znikają? Przygotowaliśmy wskazówki pomagające pozbyć się tych nieestetycznych efektów ubocznych. Wypróbuj je!

Worki i cienie pod oczami – dlaczego powstają?

Każda z nas doskonale zdaje sobie sprawę, jak cienka i wrażliwa jest okolica wokół oczu. Pojawiające się worki i cienie często są wynikiem nieprzespanej nocy, stresu, zmęczenia, niehigienicznego trybu życia, złego odżywiania, stosowania używek czy picia zbyt małej ilości wody. 

Niekiedy przypadłość tę dziedziczymy genetycznie, co sprawia, że walka z nią jest naprawdę trudna. Dodatkowo, jeśli poniższe sposoby nie przyniosą satysfakcjonujących efektów, a worki i cienie dalej będą obecne pod oczami, wówczas trzeba sprawdzić swój stan zdrowia. Być może dzieje się tak z powodu choroby tarczycy, serca, nerek bądź alergii.

Sprawdzone sposoby na pozbycie się worków i cieni pod oczami

Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwolą zniwelować nieestetyczne worki i cienie pod oczami. Poniżej wypisaliśmy te o najskuteczniejszym działaniu.

Zadbaj o siebie i zmień tryb życia

W pierwszej kolejności zacznijmy od zmiany swoich nawyków, a mówiąc precyzyjniej – wysypiajmy się, ograniczmy używki lub całkowicie z nich zrezygnujmy, pijmy dużo wody, jedzmy zbilansowane posiłki i uważajmy, by nadmiernie ich nie dosalać (sól zatrzymuje wodę w organizmie, co sprzyja zastojom limfy i opuchliźnie pod oczami). Do tego wszystkiego nie zapominajmy oczywiście o tym, by zadbać o spokój wewnętrzny, nie pocierajmy oczu i regularnie wietrzmy mieszkania.

Produkty spożywcze nie do żołądka, a pod oczy!

W swojej kuchni i lodówce masz wiele produktów pomagających walczyć z workami i cieniami pod oczami. Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to ogórek. Połóż na oczy – na piętnaście minut – schłodzone plasterki albo owinięte w ściereczkę kostki lodu. Zimno działa obkurczająco na naczynia limfatyczne, zmniejszając obrzęk. Podobnie zadziałają plastry surowego ziemniaka bądź okład ze startych ziemniaków, a także okład z ubitej na sztywno piany z białek jaj. Dobre są też okłady ze schłodzonych torebek herbaty (wcześniej zaparzonej) – czarnej lub zielonej – a także płatki nasączone kawą.

Masaż dobry na wszystko

Masaż skutecznie nas odpręża, pozwala pozbyć się bólu mięśni, ale jest też świetny na worki pod oczami. Tutaj jednak ważna uwaga – zaczynamy zawsze od wewnętrznego kącika i kierujemy się powoli ku zewnętrznemu. Możemy masować palcami, schłodzoną łyżką, patyczkami higienicznymi albo specjalnym rollerem.

Zdj. główne: Soroush Karimi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie kupować obrączki ślubne?
Gdzie kupować obrączki ślubne?
Obrączki ślubne są ważną częścią ceremonii ślubnej - symbolizują zobowiązanie dwóch osób i złożoną przysięgę. Jeśli chodzi o zakup obrączek ślubnych, istnieje wiele dostępnych opcji. J
Jak wybrać idealną atrakcję na imprezę? Przewodnik po nowoczesnych rozrywkach
Jak wybrać idealną atrakcję na imprezę? Przewodnik po nowoczesnych rozrywkach
Przewodnik, który pomoże Ci wybrać niezapomnianą atrakcję na imprezę. Odkryj najnowsze trendy w świecie rozrywki i zaskocz swoich gości niezwykłymi pomysłami!
Sala weselna dla małych przyjęć: Intymne i kameralne miejsca na wyjątkową ceremonię
Sala weselna dla małych przyjęć: Intymne i kameralne miejsca na wyjątkową ceremonię
Sala weselna dla małych przyjęć oferuje wiele zalet i jest idealnym rozwiązaniem dla par, które pragną stworzyć wyjątkową, kameralną i intymną atmosferę w dniu swojego ślubu.
Ostatnie wpisy