Jak sobie radzić z workami i cieniami pod oczami?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Stres, zmęczenie, nieprzespana noc, nieprawidłowa dieta i zbyt małe nawodnienie organizmu – te czynniki wpływają niekorzystnie na nasz organizm, co widać między innymi po naszej twarzy. Cienie i worki pod oczami pojawiają się szybko, ale czy tak samo prędko znikają? Przygotowaliśmy wskazówki pomagające pozbyć się tych nieestetycznych efektów ubocznych. Wypróbuj je!

Worki i cienie pod oczami – dlaczego powstają?

Każda z nas doskonale zdaje sobie sprawę, jak cienka i wrażliwa jest okolica wokół oczu. Pojawiające się worki i cienie często są wynikiem nieprzespanej nocy, stresu, zmęczenia, niehigienicznego trybu życia, złego odżywiania, stosowania używek czy picia zbyt małej ilości wody. 

Niekiedy przypadłość tę dziedziczymy genetycznie, co sprawia, że walka z nią jest naprawdę trudna. Dodatkowo, jeśli poniższe sposoby nie przyniosą satysfakcjonujących efektów, a worki i cienie dalej będą obecne pod oczami, wówczas trzeba sprawdzić swój stan zdrowia. Być może dzieje się tak z powodu choroby tarczycy, serca, nerek bądź alergii.

Sprawdzone sposoby na pozbycie się worków i cieni pod oczami

Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwolą zniwelować nieestetyczne worki i cienie pod oczami. Poniżej wypisaliśmy te o najskuteczniejszym działaniu.

Zadbaj o siebie i zmień tryb życia

W pierwszej kolejności zacznijmy od zmiany swoich nawyków, a mówiąc precyzyjniej – wysypiajmy się, ograniczmy używki lub całkowicie z nich zrezygnujmy, pijmy dużo wody, jedzmy zbilansowane posiłki i uważajmy, by nadmiernie ich nie dosalać (sól zatrzymuje wodę w organizmie, co sprzyja zastojom limfy i opuchliźnie pod oczami). Do tego wszystkiego nie zapominajmy oczywiście o tym, by zadbać o spokój wewnętrzny, nie pocierajmy oczu i regularnie wietrzmy mieszkania.

Produkty spożywcze nie do żołądka, a pod oczy!

W swojej kuchni i lodówce masz wiele produktów pomagających walczyć z workami i cieniami pod oczami. Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to ogórek. Połóż na oczy – na piętnaście minut – schłodzone plasterki albo owinięte w ściereczkę kostki lodu. Zimno działa obkurczająco na naczynia limfatyczne, zmniejszając obrzęk. Podobnie zadziałają plastry surowego ziemniaka bądź okład ze startych ziemniaków, a także okład z ubitej na sztywno piany z białek jaj. Dobre są też okłady ze schłodzonych torebek herbaty (wcześniej zaparzonej) – czarnej lub zielonej – a także płatki nasączone kawą.

Masaż dobry na wszystko

Masaż skutecznie nas odpręża, pozwala pozbyć się bólu mięśni, ale jest też świetny na worki pod oczami. Tutaj jednak ważna uwaga – zaczynamy zawsze od wewnętrznego kącika i kierujemy się powoli ku zewnętrznemu. Możemy masować palcami, schłodzoną łyżką, patyczkami higienicznymi albo specjalnym rollerem.

Zdj. główne: Soroush Karimi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co założyć na przyjęcie firmowe? Oto propozycje redakcji
Co założyć na przyjęcie firmowe? Oto propozycje redakcji
Wybierasz się na imprezę firmową i nie wiesz, w co się ubrać? Poznaj nasze propozycje strojów na przyjęcie organizowane przez firmę.
In vitro jako metoda leczenia niepłodności
In vitro jako metoda leczenia niepłodności
Proces zapłodnienia in vitro, znany również jako metoda „na szkle”, polega na połączeniu komórki jajowej z plemnikiem poza ciałem kobiety, w kontrolowanych warunkach laboratorium.
Jak nosić spodnie dresowe: nieoczekiwane kombinacje
Jak nosić spodnie dresowe: nieoczekiwane kombinacje
Poza mieszkaniem, ten sportowy element wygląda równie dobrze jak w domu. Najbardziej stylowe i niekonwencjonalne połączenia ze spodniami sportowymi, które sprawią, że Twoja garderoba będzie jeszcze bardziej uniwersalna.
Ostatnie wpisy