Eternity ring ekskluzywnym prezentem na rocznicę ślubu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Prezent na rocznicę ślubu powinien być wyjątkowy. Obdarowujemy ukochaną osobę, dlatego musi być to rzecz, która będzie symbolizować nasze uczucia. Idealnym wyborem na tą okazję będzie eternity ring. Historia tego pierścionka jest bardzo długa, gdyż sięga jeszcze Starożytności. W dzisiejszym artykule dowiesz się o symbolice tej biżuterii, a także gdzie warto ją kupić.

Jaki prezent na rocznicę ślubu?

Rocznica ślubu to wyjątkowa okazja. Przypominamy sobie jakie emocje towarzyszyły nam na ślubnym kobiercu. Często jest to także dzień, kiedy wspominamy wszystkie miłe wydarzenia lub sytuacje z naszego związku przed sakramentalnym “tak”. Dlatego też warto obdarować ukochaną osobę prezentem, który będzie symbolizować waszą miłość i pozwolił pielęgnować ją dalej. Mężczyźni z pewnością mają tutaj prostsze zadanie. Jest wiele pomysłów na to, jak obdarować kobietę czymś wyjątkowym. Możemy wybrać się na wycieczkę, spektakl bądź romantyczną kolację. Warto również zastanowić się nad materialnym prezentem, który będzie ciągle przypominał nam o tak ważnym dniu. Z pewnością dobrym wyborem będzie biżuteria. Naszyjnik, bransoletka, kolczyki czy pierścionek to bardzo dobry wybór. Małżonka z pewnością będzie zachwycona. Jednakże warto nad prezentem zastanowić się głębiej. Można wprowadzić pewien element symboliki i głębszego znaczenia. Przykładem takiej biżuterii z ukrytym przekazem będzie eternity ring. Znajdziemy je w wielu sklepach, jednakże nie każdy warto zakupić.

Czym jest eternity ring? Pochodzenie i znaczenie

Pochodzenia eternity rings możemy szukać już w Starożytnym Rzymie. Jednakże pierwszą tego typu biżuterię znaleziono w Egipcie – pochodziły one z około 2000 roku p.n.e. 

Symbolizuje miłość, nieskończoność, wieczność i zjednoczenie przeciwieństw.

Obecna moda na pierścionki typu eternity rings rozpoczęła się na przełomie XIX i XX wieku. Warto zaznaczyć, że w tych czasach ten rodzaj biżuterii nosili również panowie, co może być współcześnie nie do końca zrozumiałe. Wręczenie eternity ring miało miejsce tylko w jednym wypadku – jako prezent na rocznicę ślubu. Symbolizował czas, który małżonkowie spędzili razem, a także wspólną przyszłość pełna miłości.

Jak wygląda eternity ring? Klasyczna wersja to pierścionek w całości wysadzany diamentami, zazwyczaj wykonany ze srebra, platyny bądź białego złota. Są to metale szlachetne, które charakteryzują się wyjątkową trwałością i wytrzymałością. Obecnie model ewoluował, gdyż do produkcji wykorzystywane są inne kamienie szlachetne. Istnieją także wersje, gdzie tylko połowa obwodu jest wysadzana diamentami, jednak opcja ta jest mniej popularna. Wygląd samego pierścionka kryje w sobie również ważne znaczenie. Forma okręgu oraz kruszec, z którego została wykonana biżuteria symbolizują trwałość i wieczność uczuć w związku. Taki prezent z pewnością skradnie serce niejednej ukochanej i wciąż będzie przypominał i waszej relacji i niekończącej się miłości.

Gdzie można kupić eternity ring?

Eternity ring to szczególna biżuteria, dlatego nie możemy kupować jej w pierwszym lepszym sklepie. Nie warto kupować pierścionków w zwykłych sklepach odzieżowych – jest to plastik, który szybko się zniszczy i nie posiada żadnej wartości materialnej.Prawdziwy eternity ring należy zakupić w znanym i renomowanym sklepie jubilerskim, który oferuje wykonanie wyłącznie z kruszców szlachetnych. Warto zastanowić się nad zakupem pierścionka przez sklepy internetowe online. Jest to bardzo dobry sposób, gdyż dzięki temu z pewnością nie przepłacimy za produkt. Sklepy internetowej nie posiadają wysokiej marży, która często pojawia się stacjonarnie – głównie ze względu na opłaty budynku. Mniejsze koszty sprawiają, że ceny produktów są wysoce konkurencyjne. Dodatkowo oferta jubilera online może być o wiele większa niż sklepów stacjonarnych, gdyż na miejscu mamy ograniczoną powierzchnię. Nie zastanawiaj się już więcej i zakup eternity ring dla osoby, którą kochasz. Będzie to idealny symbol waszej nieskończonej miłości.

Źródło zdjęcia: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 polskich gwiazd, które zagrały w hollywoodzkich produkcjach
5 polskich gwiazd, które zagrały w hollywoodzkich produkcjach
Sprawdź, jacy polscy aktorzy zrobili karierę w Hollywood. Czy znasz wszystkie te nazwiska?
Jak wybrać płaszcz na wiosnę – podpowiadamy!
Jak wybrać płaszcz na wiosnę – podpowiadamy!
Wybór płaszcza na wiosnę – czym się kierować? Podpowiadamy.
Ciasteczka z wróżbą: Tajemnicza popularność i magia w małym kawałku słodkiego smakołyku
Ciasteczka z wróżbą: Tajemnicza popularność i magia w małym kawałku słodkiego smakołyku
Zanurz się w tajemniczym świecie ciasteczek z wróżbą! Czy te słodkie smakołyki mają naprawdę magiczną moc?
Ostatnie wpisy