Czy warto kupować kosmetyki online?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Popularne drogerie stacjonarne mają swoje zalety. Przede wszystkim możesz dokładnie sprawdzić, co kupujesz, dotknąć kosmetyku, poznać jego konsystencję, dokładny kolor, wykończenie.

Są to aspekty, których nie jest w stanie oddać nawet najdokładniejszy opis w Internecie. Sklepy stacjonarne mają jednak często problemy z dostępnością produktów, a ceny w nich są wyższe niż te w sieci. Zobacz, czy warto kupować kosmetyki online.  

Większy wybór asortymentu  

W drogeriach internetowych możesz zazwyczaj spotkać o wiele szerszą ofertę, niż w normalnych sklepach. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że asortyment sklepów online przechowywany jest w dużo większych magazynach, niż te, które są dostępne przy  budynkach handlowych. Drogeria działająca w sieci może oferować klientom dużo więcej produktów, gdyż działalność ogólnopolska jest znacznie bardziej dochodowa niż sprzedaż lokalna.

Z racji tego, że magazyny sklepów internetowych są o wiele lepiej wyposażone, dużo rzadziej możesz spotkać się z niedostępnością jakiegoś produktu lub długim czasem oczekiwania na jego dostarczenie. To bardzo duże ułatwienie, zwłaszcza jeśli nie należysz do osób cierpliwych lub szybko musisz uzupełnić swoją kosmetyczkę.  

Bardziej atrakcyjne ceny  

Na cenę produktu w sklepie stacjonarnym składa się bardzo wiele aspektów. Oprócz opłat za magazyn oraz jego pracowników, trzeba doliczyć także koszt dowozu towaru z magazynu do drogerii, pensje dla pracowników sklepu oraz koszt wynajmu lokalu. W sklepie online wszystkie dodatkowe koszty, które podnoszą ceny kosmetyków, są odjęte, dzięki czemu za ten sam kosmetyk w drogerii internetowej zapłacisz mniej niż w tej stacjonarnej.

W sieci dostępne są także specjalne kupony, które można wykorzystać tylko przy zakupach online. W ten sposób możesz zaoszczędzić naprawdę niemałe kwoty, kupując te same kosmetyki, co zawsze. różne kupony oraz informacje o trwających właśnie promocjach, znajdziesz na https://zrabatowani.pl/promocje/rabaty/kosmetyki. Jeśli boisz się w ten sposób kupować nowe produkty, ale kusi Cię wizja oszczędności, możesz wybierać tylko te kosmetyki, które dobrze znasz i musisz je tylko uzupełnić. Promocje w drogeriach internetowych zdarzają się znacznie częściej, dlatego warto sprawdzać, czy na Twoje ulubione kosmetyki nie obowiązuje właśnie rabat. 

Zakupy bez wychodzenia z domu  

Korzystanie z drogerii internetowych jest także niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Możesz zrobić potrzebne zakupy, nie opuszczając swojego domu, a nawet nie wstając z kanapy. Zwłaszcza, jeśli planujesz duże i ciężkie zakupy, które trudno byłoby Ci przynieść do domu, skorzystanie z usług kuriera i dostawa zamówienia pod same drzwi jest świetną alternatywą.

Przy odpowiednio wysokiej wartości koszyka większość sklepów oferuje darmową wysyłkę, więc jeśli nie chcesz wydawać dodatkowych kilkunastu złotych na dostawę, możesz do zamówienia dodać także produkty dla swojej koleżanki, mamy lub siostry. W ten sposób łatwo osiągniesz potrzebną do darmowej wysyłki kwotę i zaoszczędzisz pieniądze.  

Kupowanie kosmetyków to dla wielu kobiet bardzo przyjemne zajęcie, jednak nie zawsze można pozwolić sobie na wyjazd do galerii handlowej i spędzenie kilku godzin na zakupach. Drogerie online to doskonały sposób na to, żeby zaoszczędzić czas i pieniądze, a dodatkowo możliwość kupienia niszowych i trudno dostępnych produktów.

Zdj. główne: Samuel Regan-Asante/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce miast przyszłości! To wielkie wyróżnienie
Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce miast przyszłości! To wielkie wyróżnienie
Prestiżowy European Cities of the Future wyłonił tegorocznych zwycięzców! Polskie miasta rosną w siłę!
3 ciekawe i niskobudżetowe pomysły na majówkę
3 ciekawe i niskobudżetowe pomysły na majówkę
Sprawdź nasze propozycje.
Dlaczego roślinny retinol stał się kosmetycznym hitem?
Dlaczego roślinny retinol stał się kosmetycznym hitem?
W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki z roślinnym retinolem. Nie ma co się dziwić - ten naturalny składnik ma rewelacyjny wpływ na wygląd naszej skóry. Coraz więcej kobiet stawia więc na specyfiki pielęgnacyjne, które mają go w swoim składzie.
Ostatnie wpisy