Idealny płaszcz zimowy - w jaki model warto zainwestować?

Idealny płaszcz zimowy - w jaki model warto zainwestować?

Nadeszła zima, a temperatury na zewnątrz drastycznie spadły. Przyszła więc pora na wymianę okrycia wierzchniego z tego lżejszego, jesiennego, na ciepłe, zimowe. Może to być dobra okazja do zakupu płaszcza zimowego. Powstaje tylko pytanie – jaki model wybrać i czym kierować się przy zakupie? Dowiedz się tego, czytając poniższy artykuł!

Modele płaszczy

Na rynku dostępnych jest wiele modeli płaszczy zimowych. Musisz zastanowić się, na czym najbardziej Ci zależy. Jeżeli dobrze czujesz się w krótszych okryciach i nie chcesz, aby płaszcz sięgał niżej niż do bioder – wybierz krótki model. Jeżeli natomiast lubisz być grzana aż do kolan poprzez okrycie wierzchnie – wybierz ten w wersji midi. Dla miłośniczek ekstrawagancji świetnie sprawdzi się długi płaszcz – on w połączeniu z odpowiednimi butami i dodatkami może uczynić stylizację naprawdę wyjątkową. 

Jaki kolor płaszcza wybrać?

Co roku mamy ten sam problem – jaki kolor płaszcza wybrać, aby był modny w kolejnym sezonie? Odpowiedź jest prosta – jeżeli chcesz nosić płaszcz przez kilka lat i nie martwić się, że nie jest już modny – wybierz czarny. Czerń jest ponadczasowa, a czarne okrycie wierzchnie zawsze będzie na topie. Jeśli jednak marzysz o odrobinie szaleństwa, to wybierz kolorowy płaszcz – na przykład ten w odcieniu fuksji lub intensywnym, niebieskim kolorze! W tym przypadku jednak istnieje ryzyko, że w kolejnym sezonie wyląduje on na dnie szafy. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płaszcza?

Fason i kolor płaszcza na zimę są ważne, ale nie zapominajmy o najważniejszym. KIedy na dworze jest mróz, to przede wszystkim należy zadbać o swój komfort termiczny. 

Warto wspomnieć, że zdecydowanie najlepszą opcją na zimę jest płaszcz wykonany w 100 procentach z wełny. Ten powinien spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających z nas. Jest to jednak duży wydatek,więc zazwyczaj płaszcze z wełny mają domieszki sztucznych włókien. Może to okazać się dla Ciebie dobrym rozwiązaniem – zapłacisz mniej za płaszcz, a przy tym domieszka niewielkiej ilości poliestru czy akrylu ułatwi pielęgnację płaszcza i zwiększy komfort noszenia. Powinnaś jednak pamiętać, że nie będzie on tak ciepły, jak ten całkowicie wykonany z wełny. Załóż więc pod spód dodatkowe warstwy!

Jak pielęgnować płaszcz z wełny?

Płaszcz wykonany z wełny charakteryzuje się tym, że nie trzeba go często prać. Trzeba jednak zadbać o odpowiednią ochronę tego okrycia przed molami. Można to zrobić za pomocą odpowiednich zawieszek do szafy. Wietrz również często swój płaszcz i nie przygniataj innymi ubraniami, kiedy będzie w szafie. Niekiedy tylko dokładnie go wyszczotkuj szczotką z przeznaczonego do tego celu włosia. Jeżeli już musisz wyprać wełniany płaszcz, to zrób to w pralce automatycznej z użyciem specjalnego detergentu do prania wełny.

Zdj. główne: Tamara Bellis/unsplash.com

Jeden komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *