Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce miast przyszłości! To wielkie wyróżnienie

Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce miast przyszłości! To wielkie wyróżnienie

W prestiżowym rankingu European Cities of the Future 2020/2021, czyli miast przyszłości, wyłoniono tegorocznych zwycięzców. Warszawa znalazła się w czołówce zestawienia, a przy tym wyprzedziła takie miasta, jak Berlin, Oslo, Moskwa czy Zurych!

European Cities of the Future to prestiżowe zestawienie, które uwzględnia potencjał ekonomiczny, ludzki, a także przyjazność dla biznesu, efektywność czy styl życia. Ranking opracowuje serwis fDi, który należy do wydawnictwa grupy Financial Times. To właśnie on przeanalizował 505 lokalizacji, aby wyłonić zaszczytne grono – miast przyszłości.

W ogólnym rankingu zwycięzcą okazał się Londyn, drugie miejsce przypadło Paryżowi, a trzecie Dublinowi. Poza podium znalazło się Monachium oraz Amsterdam. Na szóstym miejscu niespodziewanie pojawiła się Warszawa, która wyprzedziła Oslo, Berlin, a także Moskwę i Zurych. Co ciekawe, w zestawieniu pojawił się także… Stryków. Zajął co prawda 17 miejsce, ale jest dużym zaskoczeniem. Niewątpliwie na rozwój niewielkiego miasta w okolicach Łodzi ma wpływ lokalizacja. Znajduje się ono u zbiegu dużych autostrad, co jest korzystne z perspektywy biznesowej.

Przeczytaj też: Nasza redakcja wybrała 6 najpiękniejszych SPA w Polsce

Zdjęcie główne: Josh Hild/ pexels.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *