6 polskich parków rozrywki, które koniecznie trzeba odwiedzić

6 polskich parków rozrywki, które koniecznie trzeba odwiedzić

Wodne szaleństwo, zjeżdżalnie, niesamowite rollercoastery i wiele innych atrakcji dla całej rodziny znajdziesz w polskich parkach rozrywki. Gdzie dokładnie się znajdują i co oferują? Sprawdź!

Energylandia, Zator, woj. małopolskie

Oczywiście nasze zestawienie najciekawszych parków rozrywki w Polsce nie mogło rozpocząć się inaczej. Energylandia jest zdecydowanie numerem 1 i największym tego typu miejscem w naszym kraju. Co tam znajdziemy? Na 40 hektarach mamy atrakcje przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Możemy wybierać pośród karuzeli, samochodzików, kolejek widokowych, a w strefie ekstremalnej są najszybsze rollercoastery, ogromne wahadło czy potężne ramię. Przy okazji jest też bogato wyposażona strefa wodna.

Zatorland, Zator, woj. małopolskie

Kolejny park jest po sąsiedzku z Energylandią, ale proponuje zupełnie inną rozrywkę – jego misją jest edukowanie poprzez zabawę. Mamy zatem Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów i Park Mitologii oraz Lunapark. Odwiedzenie tego 20-hektarowego miejsca pozwoli nie tylko poznać bliżej przyrodę, ale i historię, gdy po świecie chodziły wielkie dinozaury.

Suntago, Wręcza, woj. mazowieckie

Tym razem mamy największy zadaszony aquapark w Polsce i Europie. Całość podzielono na trzy strefy: Jamango, Relax oraz Saunarium, w których znajdziemy 18 basenów, 32 zjeżdżalnie i 740 nadających tropikalny klimat palm. Z pewnością jest tu co robić – bez względu na warunki atmosferyczne.

MajaLand Kownaty, Kownaty, woj. lubuskie

MajaLand Kownaty to rodzinny park rozrywki, który zabiera odwiedzających w świat bajek. I tak oto w parku mamy strefę z Pszczółką Mają, z Wikingiem oraz z Heidi (bohaterką szwajcarskiej powieści). Można spędzić czas na zjeżdżalniach, małym rollercoasterze, ściance wspinaczkowej, karuzelach i dyskotekach. Część atrakcji znajduje się w zadaszonym pomieszczeniu, więc można korzystać z nich nawet zimą. 

Magiczne Ogrody, Trzcianki, woj. lubelskie

Polecamy także wizytę w pierwszym w Polsce rodzinnym ogrodzie tematycznym. Miejsce to stworzono na podstawie oryginalnej baśniowej historii – „Dawno, dawno temu na Wietrznej Górze mieszkało dwóch magów: Zoran i Arag…”. W Magicznych Ogrodach posadzono ponad milion roślin, a przebywają tutaj takie niezwykłe istoty, jak krasnoludy, mordole, bulwiaki, wróżki, drzewce, skrzaty i wiele innych. Podczas spaceru przenosimy się do zupełnie innego świata, pobudzającego wyobraźnię oraz zmysły. Mamy na przykład Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Ogród Wróżek, Kwiatową Dolinę, Krasnoludzki Gród czy Robankową Łąkę, a w nich podziemne labirynty, trampoliny, zjeżdżalnie, dmuchańce, karuzele, tratwy, małe kąpielisko, kolejkę i mosty na drzewach. Nie brakuje oczywiście animatorów wciągających do zabawy. 

Farma Iluzji, Mościska, woj. mazowieckie

Na koniec proponujemy jeszcze park rozrywki dla całej rodziny, czyli Farmę Iluzji. Zajmuje ponad 6 hektarów zalesionego terenu. Oczywiście głównym motywem jest iluzja, czasami wręcz magia. Są tam Krzywa Chata, Kopalnia Złota, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, kolejki, place zabaw, karuzele, park linowy i mnóstwo instalacji oraz rzeźb, których działanie jest prawdziwą zagadką. Umysł nieraz spłata tutaj figla. Do tego codziennie odbywają się pokazy sztuki iluzji oraz przedstawienia.

Zdj. główne: Fern M. Lomibao/unsplash.com

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *