,

Postaw na szczotkę, która nie niszczy Twoich włosów

Postaw na szczotkę, która nie niszczy Twoich włosów

Czesanie włosów jest zabiegiem, które większość z nas wykonuje każdego dnia. Rozczesywanie poszczególnych pasm ma sprawić, że włosy będą lśniące i mocne. Okazuje się, że wybór akcesoriów do czesania może mieć kluczowe znaczenie, gdyż niektóre szczotki po prostu niszczą strukturę włosa. Sprawdź, na jakie przyrządy do pielęgnacji włosów warto się zdecydować, aby zachować włosy w jak najlepszej kondycji.

Większość z nas uwielbia dbać o swoje włosy. Starannie dobieramy kosmetyki do mycia i odżywiana włosów i często stosujemy maski, nakładamy oleje oraz stosujemy produkty ochronne. Niestety nagminnie pomijaną kwestią jest wybór szczotki, która nie będzie niszczyć i szarpać włosów. Zastanawiasz się, dlaczego twoje włosy są łamliwe i osłabione? Winę za to może ponosić złe dobrany grzebień lub szczotka. Nie warto rezygnować z regularnego szczotkowania, o wiele lepszym pomysłem jest wybór korzystniejszych akcesoriów dobranych do tej czynności przy pomocy profesjonalistów.

Szczotki, które nie niszczą włosów

  1. Szczotka finger brush

Hitem wśród szczotek jest model Olivia Garden finger brush, która jest bardzo często polecana na różnych forach i grupach dotyczących dbania o włosy. Jej kształt przypomina duży widelec, jednak zapewniamy, że sprawdza się fantastycznie przy rozczesywaniu i układaniu kosmyków. Ma dość szeroko rozstawione widełki, dzięki czemu włosy nie są szarpane i wyrywane, a w czasie suszenie powietrze dostaje się równomierne do wszystkich zakątków. Poza pozbyciem się problemów z kołtunami i poplątanymi pasmami włosów, szczotka finger brush zapewnia również cudownie relaksujący masaż skóry głowy.

2. Szczotka paddle brush

Drugą równie polecana szczotką jest paddle brush, która charakteryzuje się dużą powierzchnią, na której w odpowiedniej odległości umiejscowione są wypustki lub włosie. Świetnie sprawdzi się do rozczesywania włosów, nawet tych bardzo splątanych. Czesane włosów dzięki temu produktowi staje się bardzo przyjemne, a same kosmyki stają się bardziej lśniące.

Warte uwagi są również akcesoria wykonane z naturalnych materiałów, zwłaszcza dotyczy to włosia. Dużą popularnością cieszą się ostatnio szczotki wykonane z włosia dzika, które w genialny sposób masują skórę głowy.

Przeczytaj też: Te polskie marki kosmetyczne tworzą najlepsze produkty do pielęgnacji włosów

Zdjęcie główne: deagreez/ adobestock.com

Jeden komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *