,

Jak przygotować naszą cerę na jesień?

Jak przygotować naszą cerę na jesień?

Jesień nie jest łaskawą porą roku dla naszej cery. Zimne powietrze, wiatr, deszcz, a nawet śnieg nie sprzyjają utrzymaniu skóry na naszej twarzy w dobrej kondycji. Dlatego już teraz warto wprowadzić do swojej pielęgnacji kroki, które pomogą lepiej przetrwać naszej cerze tę porę roku.

Złuszczanie i nawilżanie

Najpierw złuszczanie, a potem nawilżanie – dokładnie w takiej kolejności powinny przebiegać te dwa etapy pielęgnacji. Regularne wykonywanie peelingów cery pozwoli nam pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu skóra nabierze zdrowego kolorytu i stanie się gładsza. Świeża warstwa naskórka o wiele łatwiej i lepiej przyswaja składniki zawarte w kremach i innych kosmetykach do pielęgnacji.

Równie istotne w okresie wczesnojesiennym jest odpowiednie nawilżanie cery. Latem najczęściej używamy lekkich kremów, które szybko się wchłaniają, a na różnego rodzaju maseczki najczęściej nie mamy czasu. Jesienią warto wrócić do cięższych kremów nawilżających i regularnego „maseczkowania” twarzy.

Witaminy

Jesień to niestety okres większej liczby zachorowań. Przez kapryśną pogodę odporność organizmu spada i nietrudno o przeziębienie. Dlatego tak ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej porcji witamin, najlepiej w warzywach i owocach. Warto również dostarczyć cennych wartości odżywczych naszej cerze, chociażby za pomocą kremów z witaminami. Dzięki nim skóra będzie wyglądała świeżo i promiennie. Proponujemy zwrócić uwagę na produkty z witaminami A lub C, które działają dobroczynnie na jej stan.

Odżywienie i regeneracja

W chłodniejsze dni nasza cera będzie potrzebować odżywienia i regeneracji. Zimny wiatr może sprzyjać powstawaniu przesuszonych miejsc, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Warto uzupełnić kosmetyczkę o olejek, który nie tylko odżywi cerę, lecz także dostarczy jej wielu wartościowych substancji. W tej roli doskonale sprawdza się olej tamanu, który poprawia stan cery oraz ma właściwości regenerujące.

Pielęgnacja ust

Podczas pielęgnacji twarzy nie możemy zapomnieć o ustach. W okresie jesiennym również one narażone są na działanie zimnego powietrza, przez co mogą pierzchnąć. Na wargi warto aplikować pomadki nawilżające lub specjalne balsamy zapewniające ochronę na zimnie. Warto również co najmniej raz w tygodniu wykonywać peeling ust, by pozbyć się suchych skórek. Na tak wypielęgnowanych wargach każda pomadka będzie prezentować się zniewalająco!

Zaczerwienienia i pękające naczynka

Niskie temperatury sprzyjają powstawaniu zaczerwienień i pękających naczynek. Warto więc sięgnąć po kremy do cery wrażliwej, które pozwolą zniwelować ten problem. Pomocne może się okazać suplementowanie witaminy C oraz jedzenie większej ilości warzyw i owoców. Dzięki temu cera będzie bardziej odżywiona, co pozwoli jej uporać się z problemem.

Zdj. główne: Federica Galli/unsplash.com

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *