,

Jak pozbyć się czerwonych krostek po goleniu?

Jak pozbyć się czerwonych krostek po goleniu?

Czerwone krostki po goleniu to problem wielu kobiet. Wiosną i latem, kiedy częściej odkrywamy swoje ciało, staje się on bardziej uporczywy. Są jednak sposoby, aby zminimalizować ryzyko powstania niechcianych krostek na ciele oraz na pozbycie się ich, jeżeli już powstaną. Więcej przeczytasz w poniższym artykule!

Odpowiedni sposób golenia to podstawa

Lepiej zapobiegać, niż leczyć! Odpowiedni sposób depilacji minimalizuje ryzyko powstania czerwonych krostek. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach. 

  1. Nie rozpoczynaj depilacji od razu po wejściu pod prysznic. Skóra potrzebuje kilku minut, aby zmięknąć. Wtedy włoski stają się bardziej podatne na golenie. Odczekując kilka minut przed rozpoczęciem depilacji zdecydowanie minimalizujesz ryzyko podrażnień. 
  2. Im więcej ostrzy ma maszynka, tym lepiej. Te z ich większą liczbą są dokładniejsze i mniej podrażniają skórę. Najlepiej wybrać te z paskami nawilżającymi
  3. Często wymieniaj maszynki. Jeżeli już używasz kilka razy jednej, to dbaj o jej higienę oraz odpowiednie przechowywanie. 
  4. Golenie rozpocznij od nałożenia produktu zmiękczającego włoski. Może to być specjalna pianka lub olejek, ale dobrze sprawdzi się również odżywka do włosów. 
  5. Przed depilacją wykonaj dokładny peeling wybranych partii ciała. 

Jeżeli trzymasz się tych zasad, a podrażnienia dalej występują, to istnieją sposoby na pozbycie się ich. Oto one:

Olejek po goleniu

Po goleniu zastosuj olejek. Może to być kosmetyk specjalnie  przeznaczony do tego celu, ale wystarczy też, jeśli zaaplikujesz oliwkę dla dzieci. Następnie delikatnie wytrzyj ciało czystym ręcznikiem. Najlepiej, aby był to ręcznik papierowy, szczególnie w tych najbardziej problematycznych miejscach. 

Maść z hydrokortyzonem

Jeżeli po depilacji zobaczysz na ciele krostki, to zastosuj maść z hydrokortyzonem. Wystarczy taka ogólnodostępna w aptece. Ona zredukuje i załagodzi stan zapalny. Aplikuj ją na problematyczne miejsca dwa razy dziennie. Już po pierwszym użyciu powinnaś zobaczyć różnicę.

Wyciąg z aloesu

Kosmetyki na bazie aloesu łagodzą i leczą stany zapalne. Najlepszy po depilacji jest żel. Ważne jest, aby zawierał on jak największą ilość aloesu. W celu weryfikacji jego składu warto przeczytać etykietę. 

Nadtlenek benzoilu

Jeżeli od dłuższego czasu borykasz się z krostkami po depilacji, to stosuj na nie nadtlenek benzoilu. To składnik większości kosmetyków przeciwtrądzikowych. Nawracające krostki po goleniu zaczynają zachowywać się jak trądzik, więc maści na bazie nadtlenku benzoilu mogą okazać się bardzo pomocne. 

Pamiętaj o nawilżeniu

Zawsze po goleniu zafunduj swojej skórze odpowiednią dawkę nawilżenia. Posmaruj ciało olejkiem, balsamem lub kremem. Jeżeli widzisz, że jest taka potrzeba – dołóż kosmetyku. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko powstania krostek.

Zdj. główne: Yen Phi/unsplash.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *